Home > Závody > Hromadné starty na Mistrovství Ruska vyhráli Jurlovová a Garaničev

Hromadné starty na Mistrovství Ruska vyhráli Jurlovová a Garaničev

Jekatěrina Jurlovová

Štafety a hromadné starty uzavřely o tomto víkendu Mistrovství Ruska v Ťumeni. V sobotu se jely štafeta mužů a hromadný start žen, v neděli se disciplíny prohodily. Individuální zlata získali Jekatěrina Jurlovová a Jevgenij Garaničev.

Zlatý návrat Jurlovové

Jekatěrina Jurlovová prožila výborný návrat po mateřské pauze. V hromadném startu neminula jediný terč a o 21 sekund zdolala Irinu Usluginovou. Ta chybovala jen na první střelbě. Přes půl minuty ztrácela třetí Světlana Mironovová. A to i přesto, že musela hned na čtyři trestná kola.

Štafeta měla úplně jiné medailistky. Zlato překvapivě získala čtveřice Krasnojarského kraje ve složení Violetta Zakurdajevová, Olga Jakušovová, Olga Filippovová a Margarita Vasilevová. Stříbrný byl kvartet Udmurtska v čele s Uljanou Kajševovou. Až třetí byl Chanty-Mansijsk, který vedla Světlana Slepcovová.

Výsledky závodu s hromadným startem žen
Výsledky štafety žen

Mužům vládl Garaničev

Muži měli jako první na programu štafetu, kterou jasně ovládly dva týmy Chanty-Mansijsku. O 13 sekund byl lepší ten s označením dvě. Jeli za něj Jaroslav Ivanov, Michajl Bojarskich, Vadim Filimonov a Alexej Volkov. Až třetí byl výběr Ťumeně, ve kterém se představili Alexandr Loginov a Jevgenij Garaničev.

Satisfakcí byl pro Garaničeva hromadný start. Udělal v něm sice tři chyby, ale i tak porazil o 14,6 sekundy jednou nepřesného Pjotra Paščenka. Bronz bral Loginov a těsně bez medaile nyní skončil Volkov. Anton Šipulin stejně jako v předcházejících závodech nestartoval.

Výsledky závodu s hromadným startem mužů
Výsledky štafety mužů

Foto: Jekatěrina Jurlovová (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *