Home > Novinky > IBU bude řešit, zda Rusku odebere Světový pohár a IBU Cup

IBU bude řešit, zda Rusku odebere Světový pohár a IBU Cup

Ruská vlajka

Závěrečné závody olympijské sezóny by se nemusely konat v Rusku, jak bylo původně plánováno. Vyplývá to z dnešní tiskové zprávy Mezinárodní biatlonové unie (IBU).

Podle kalendáře by měla závěr Světového poháru obstarat ruská Ťumeň, IBU Cup má zase v plánu závěrečné zastávky v Uvatu a v Chanty-Mansijsku.

Někteří biatlonisté i celé týmy už dříve avizovali, že by účast v Rusku zvažovali. Kanada se dokonce vyslovila pro bojkot a k tomuto slovu neměla daleko ani vyjádření Jiřího Hamzy. Ten si ale zároveň byl vědom toho, že by vynechání závodů mohlo českému biatlonu výrazně ublížit. Mimo jiné se totiž bude bojovat o body do poháru národů a s tím spojené kvóty pro příští sezónu.

Dilema ale nakonec může odpadnout. Podle IBU vyšly najevo nové informace, které čelní představitelé světového biatlonu zváží během konání olympiády a následně rozhodnou o odebrání či ponechání pořadatelství.

Připomeňme, že Rusko už přišlo o pořádání Mistrovství světa v roku 2021 a loňského Světového poháru. Obě akce se měly odehrát v Ťumeni.

Zdroj: IBU
Foto: Ruská vlajka (Autor: Martin Kaděrka)

One thought on “IBU bude řešit, zda Rusku odebere Světový pohár a IBU Cup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *