Home > Závody > ME Ridnaun: Sprint ovládla Varvynecová. Češkám se hrubě nevedlo

ME Ridnaun: Sprint ovládla Varvynecová. Češkám se hrubě nevedlo

Iryna Varvynecová

Ten nejkatastrofičtější scénář měl z pohledu českých biatlonistek sprint na Mistrovství Evropy v Ridnaun. Ani jedna se nekvalifikovala do zítřejšího stíhacího závodu. Ze zlata se raduje Iryna Varvynecová.

O vítězce se dnes rozhodovalo především na střelnici. Iryna Varvynecová měla druhý nejrychlejší střelecký čas, navíc nechybovala. O 12,5 sekundy porazila Chloé Chevalierovou, kterou zbrzdilo jedno trestné kolo. Francouzka tak úspěšně navázala na zlato ze sprintu. Bronz byl dnes v držení Japonky Fujuko Tačizakiové.

Trenér Marián Málek mohl pochválit Leu Johanidesovou za dvě nuly, ale s velmi pomalým během se krčila na 65. místě. V sedmé desítce ji doprovodily 62. Veronika Zvařičová a 66. Lucie Charvátová. Těm se zase nedařilo na střelnici, udělaly tři, resp. pět chyb.

Anna Tkadlecová pomalu běžela a s dvěma trestnými okruhy brala až 77. příčku. Ludmila Horká byla z našich biatlonistek nejrychlejší, ale také nejméně přesná. Trefila pouze dva terče a skončila 90.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
63. Veronika Zvařičová 2+1 1:08,0 74. +1:10,7 33.
65. Lea Johanidesová 0+0 58,0 31. +2:49,3 85.
x. Lucie Charvátová 1+4 54,0 13. +53,8 22.
77. Anna Tkadlecová 1+1 1:04,0 58. +2:42,7 83.
90. Ludmila Horká 5+3 1:14,0 89. +49,8 19.

Výsledky
Analýza závodu

2 thoughts on “ME Ridnaun: Sprint ovládla Varvynecová. Češkám se hrubě nevedlo

1. Souhlasím, že sprint žen byla (z českého pohledu) katastrofa, Ale krucifix!! když už o něčem píšete, tak si o tom aspoň zjistěte fakta!! Jak vůbec můžete napsat, že (cituji): “Ani jedna se nekvalifikovala do zítřejšího hromadného startu.” O čem to – sakra – žvaníte? ŽÁDNÝ ZÁVOD S HROMADNÝM STARTEM SE NA TOMTO MISTROVSTVÍ EVROPY VŮBEC NEKONÁ!! Nevykládejte, že si ho spletli se stíhacím závodem, To může udělat jedině naprostý diletant, který nemá o biatlonu ani ponětí. Není to poprvé, co tady čtu nepřesnosti a bláboly, Přesnost patří k biatlonu (kolik by za tohle mělo být trestných kol? asi rovnou diskvalifikace), Tenhleten krásný sport si nezaslouží takové zacházení s fakty, jaké jste teď (i dřív) předvedli, Měli byste se veřejně omluvit nejen mně, ale celému biatlonu!!