Home > Závody > IBU Cup Arber: Tomáš Krupčík si vyjel životní čtvrtou příčku. Vládlo Rusko

IBU Cup Arber: Tomáš Krupčík si vyjel životní čtvrtou příčku. Vládlo Rusko

Tomáš Krupčík

Silný vítr zrušil včerejší závody IBU Cupu v německém Arberu. Dnes už se ale závodit mohlo. Ve vytrvalostním závodě mužů zazářil čtvrtým místem Tomáš Krupčík. Plánované závody smíšených štafet a dvojic byly zrušeny.

Životní výsledek Tomáše Krupčíka

Ještě v polovině závodu držel Tomáš Krupčík s jednou chybou třetí příčku. Na zbývajících dvou položkách ale přidal po další minutě. S třemi chybami dorazil do cíle na průběžné druhé příčce, ve shodném čase jako Ukrajinec Olexandr Žyrnyj.

Oba ztráceli skoro dvě a půl minuty na Alexandra Loginova, který už potřetí v řadě jasně dominoval. Na druhou příčku se nakonec dostal Švýcar Jeremy Finello a na třetí Bulhar Michajl Kletčerov. Krupčík tak skončil čtvrtý, čímž si stanovil nové maximum.

Velmi dobrý běh bohužel nepodpořil Lukáš Kristejn dobrou střelbou. Se 7 trestnými minutami byl 24. Dokonce 9 chyb udělali 53. Matěj Krupčík a 69. Tomáš Vojík. Jan Burian chyboval pětkrát, ale pomaleji běžel. Skončil tak 65. V celkovém hodnocení IBU je na tom nejlépe dnes 7. Alexej Volkov.

Výsledky vytrvalostního závodu mužů
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu mužů

Jasný triumf Rusek

Na skvělý výkon Tomáše Krupčíka nenavázala žádná ze tří Češek. Nejlepší Lea Johanidesová skončila s pěti chybami na 37. příčce. Mladá Anna Tkadlecová chybovala 7x a brala 62. pozici. Jen 6 terčů trefila 74. Ludmila Horká.

Vytrvalostní závod žen jasně ovládly dvě ruské biatlonistky. Irina Starychová porazila o tři desetiny Darju Virolajnenovou. Jejich náskok na třetí krajanku Světlanu Slepcovovou pak sahal téměř ke třem minutám. Slepcovová v bitvě o bronz zdolala Enoru Latuillièreovou o pět desetin. V celkovém pořadí nadále vede Virolajnenová.

IBU Cup pokračuje 25. ledna v polském městě Duszniki-Zdrój. Tyto závody se zároveň pojedou jako Mistrovství Evropy.