Home > Závody > SP Ruhpolding: Mäkäräinenová má první výhru v sezóně, Koukalová druhá

SP Ruhpolding: Mäkäräinenová má první výhru v sezóně, Koukalová druhá

Kaisa Mäkäräinenová

Gabriela Koukalová obhájila ve sprintu v Ruhpoldingu druhou příčku a upevnila si vedení v celkovém pořadí Světového poháru. Ve 12. závodě sezóny se dočkala první výhry Finka Kaisa Mäkäräinenová.

Finský koncert

Jako první z těch největších favoritek vyrazila do závodu Kaisa Mäkäräinenovou. Fantastický běh nebyl v jejím podání ničím překvapivý a po dobrém střeleckém představení ve štafetě nebyly šokem ani dvě nuly na střelnici. Finka tak nasadila laťku až skoro do nebe.

I další favoritky si vedly výborně. Za nula zastřílela nejprve Laura Dahlmeierová a pak i Gabriela Koukalová a Dorothea Wiererová. Ani jedna ze závodnic se ale běžecky nevyrovnala Mäkäräinenové, která tak poprvé v sezóně zvítězila.

Koukalová poráží Dahlmeierovou

Nás mohlo těšit, že „zbytku světa“ vládla Gabriela Koukalová. Na vítězku ztratila 20 sekund, třetí Lauře Dahlmeierové nadělila v běhu 8 vteřin. Rozestup mezi oběma závodnicemi v celkovém hodnocení tak vzrostl na 21 bodů.

Koukalová měla třetí nejrychlejší běh. Kromě Mäkäräinenová ji o vteřinu porazila Marie Dorinová Habertová, ale s jedním trestným okruhem skončila čtvrtá. Francouzka za sebou nechala bezchybnou Dorotheu Wiererovou, která není v úplně špičkové běžecké formě. K té má daleko i Franziska Hildebrandová. S čistým kontem a 6. místem dnes ale bude spokojená.

Životní 7. místo zajela v rodišti svého kouče Wolfganga Pichlera mladá Švédka Hanna Öbergová. Znovu se zadařilo také 8. Kazašce Galině Višnevskajové. S 10. příčkou může být spokojená i 37letá Polka Magdalena Gwizdońová.

Davidová má premiérové body

Eva Puskarčíková dnes byla nejrychlejší na střelnici, zamrzela jen jedna chyba vleže. Bez ní by skončila 7., takto končí 14. O dvě desetiny ji porazila Darja Domračevová, která tak zaznamenala nejlepší výsledek po svém návratu.

Velmi solidní běh si Veronika Vítková trochu poskvrnila dvěma trestnými koly. Stačilo jí to na 21. příčku. Lépe bude sprint hodnotit Markéta Davidová. Česká juniorka proměnila svůj druhý individuální start ve Světovém poháru v premiérové body. Ke skvělému 28. místu ji vedle dobrého běhu dovedla hlavně střelba s bilancí 1+0. O kousek unikly body třikrát nepřesné Lucii Charvátové. Do zítřejší stíhačky vyrazí s číslem 42.

Střelecké časy
1. Eva Puskarčíková 44,0
2. Anastasija Merkušynová +2,0
2. Dunja Zdoucová +4,0
5. Lucie Charvátová +6,0
19. Veronika Vítková +14,0
62. Gabriela Koukalová +23,0
80. Markéta Davidová +26,0
Běžecké časy
1. Kaisa Mäkäräinenová 18:54,0
2. Marie Dorinová Habertová +20,1
3. Gabriela Koukalová +21,0
12. Veronika Vítková +1:04,1
26. Eva Puskarčíková +1:27,1
31. Markéta Davidová +1:32,1
32. Lucie Charvátová +1:32,2

Foto: Kaisa Mäkäräinenová (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *