Home > Závody > IBU Cup Beitostølen: Běžkyně Herrmannová vyhrála hned při svém debutu

IBU Cup Beitostølen: Běžkyně Herrmannová vyhrála hned při svém debutu

Denise Herrmannová

Start sezóny IBU Cupu v Beitostølenu znepříjemnil biatlonistům a biatlonistkám silný vítr. V závodech plných chyb vyhráli Vetle Christiansen a Denise Herrmannová.

Jediný bezchybný muž

Prvním vítězem sezóny se stal 24letý Nor Vetle Christiansen. Jeho výhra byla skutečně zasloužená, protože jako jediný ze 124 závodníků nechyboval. Výborně střílel také mladý Němec Roman Rees, jenž s jednou chybou ztrácel na Christiansena 17 sekund. K 50 sekundám už rostla ztráta třetího Vegarda Gjermundshauga.

Z českých reprezentantů se prosadil jen Lukáš Kristejn. S bilancí 1+3 a celkem slušným během bral 19. příčku. Těsně unikl bodový zisk 42. Matěji Krupčíkovi. Jeho bratr Tomáš byl až 62. a to oba předvedli shodně pět chyb. Ondřeji Hoškovi a Janu Burianovi první krok v dospělé kategorii moc nevyšel, umístili se na 74. a 98. místě.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Debut Herrmannové na jedničku

Když se před touto sezónou Denise Herrmannová rozhodla přejít od běhu na lyžích k biatlonu, tak sama asi nečekala vítězství hned při svém debutu. V dnešním sprintu sice trefila jen čtyři terče, ale na trati nadělila nejbližším soupeřkám více než minutu. Naopak mladičká Běloruska Dzinara Alimbekavová si ke svému životnímu úspěchu došla díky střelbě 0+1. Na druhém místě na Němku ztrácela 5,6 sekundy. Favorizovaná Jekatěrina Glazyrinová získala bronz.

Výbornou čtvrtou pozici držela po druhé střelbě jen jednou nepřesná Kristýna Černá. Celou dobu ale hůře běžela a nakonec se propadla na 14. příčku. I ta pro ni ale znamená třetí nejlepší výsledek v kariéře. Kouč Marián Málek může být velmi spokojený i s Markétou Davidovou. Česká juniorka si při svém debutu v IBU Cupu vedla znamenitě. Na trati byla 15. nejrychlejší a ani čtyři chyby nebyly v kontextu celého závodu žádnou tragédií. Celkově z toho byla 24. pozice. Body berou na úvod sezóny i 36. Ludmila Horká a 38. Lea Johanidesová.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Foto: Denise Herrmannová (Autor: Cephas/Wikipedia, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *