Home > Závody > IBU Cup Beitostølen: Famózní Davidová vítězí při druhém startu mezi dospělými!

IBU Cup Beitostølen: Famózní Davidová vítězí při druhém startu mezi dospělými!

Markéta Davidová

Ještě před samotným startem Světového poháru zažívá český biatlon obrovskou radost. Teprve 19letá Markéta Davidová se dočkala při svém druhém startu v IBU Cupu vítězství! Vedle ní ve sprintu v norském Beitostølenu triumfoval i Rus Matvej Jelisejev.

Pohádkový triumf české juniorky

Ač stále věkem patří mezi juniorky, tak už Markéta Davidová letos dostává od trenérů šanci startovat mezi dospělými. A tahle volba se vyplácí. Včera Davidová zaujala při debutu slušným 24. místem a dnes všem vyrazila dech.

Od prvních mezičasů se díky fantastickému běhu pohybovala na čelních pozicích. Na první střelbě ji trochu zbrzdila jedna chyba, ale nula na stojce ji poslala do vedení o 15 sekund před Němku Nadine Horchlerovou. Ta také jednou chybovala. České juniorce v závěru docházely síly, ale nakonec o 3,6 sekundy udržela Horchlerovou za svými zády a mohla tak oslavit šokující vítězství. Na včerejší vítězku Denise Herrmannovou zbylo třetí místo, když nejlepším během kompenzovala tři minely. Davidové nakonec časomíra ukázala třetí nejlepší běžecký čas.

Na body se z Češek už dostala jen 22. Ludmila Horká, která zaznamenala šest chyb a zároveň pátý běžecký čas. Lea Johanidesová dojela 43., Kristýna Černá 48.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Ruský double

Sprint mužů opanovali po všech stránkách Rusové. Matvej Jelisejev a Dmitrij Malyško udělali shodně jen jednu chybu a navíc si připsali i nejrychlejší časy závodu. O triumfu Jelisejeva rozhodl o tři sekundy kratší pobyt na střelnici. Běžecky Rusům stíhal třetí Nor Henrik L’Abée-Lund, ale musel hned na čtyři trestná kola.

Další solidní body získal za 20. příčku Lukáš Kristejn. Škoda tří chyb vestoje. To platí i pro 28. Tomáše Vojíka a 32. Matěje Krupčíka. Ten navíc minul i jeden terč vleže. Opět se nevedlo 65. Tomáši Krupčíkovi a 73. Ondřeji Hoškovi.

Sprinty se v Beitostølenu měly jet už včera, ale silný vítr byl proti. Jelo se tak dnes, kdy byly původně na programu závody smíšených štafet a dvojic.  Tyto discplíny byly zrušeny.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Foto: Markéta Davidová (© biathlonromania.ro)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *