Home > Preview > SP Östersund 2016: Startovní listiny smíšené štafety a dvojic

SP Östersund 2016: Startovní listiny smíšené štafety a dvojic

Ondřej Moravec

Sezóna 2016/2017 je konečně tady. A odstartuje hned dvěma závody. Ve švédském Östersundu se nejprve představí smíšené štafety a po nich i smíšené dvojice.

Smíšená štafeta
27. 11. | 15:30
cze 3. Česká republika (Vítková, Koukalová, Šlesingr, Moravec)
Startovní listina

Triumf z loňska obhajuje Norsko, ale z vítězné sestavy zbyli jen Johannes Thingnes Bø a Fanny Birkelandová. Marte Olsbuová a Ole Einar Bjørndalen se však jistě postarají o kvalitní náhradu. Loni druhé Německo je možná největším favoritem závodu. Rychlý běh Laury Dahlmeierové či Benedikta Dolla by měl na soupeře platit. A pak je tu český tým. Trenéři vyslali do boje tradiční sestavu Vítková, Koukalová, Šlesingr a Moravec. Právě tento kvartet obhajuje třetí příčku z loňska.

Velmi silná bude jistě Itálie s Dorotheou Wiererovou. Francie dává prostor mladším, ale i Justine Braisazová či Fabien Claude mohou konkurovat nejlepším. Černým koněm závodu může být vyrovnaná štafeta domácího Švédska.

Smíšené dvojice
27. 11. | 18:10
cze 13. Česká republika (Puskarčíková, Krčmář)
Startovní listina

Smíšené dvojice loni v Östersundu vyhráli Kaia Nicolaisenová a Lars Birkeland. Teď ale pojedou za Norsko Ingrid Tandrevoldová a Emil Hegle Svendsen. Ti by podle papírových předpokladů zdaleka neměli stačit na hvězdný francouzský pár Marie Dorinová Habertová a Martin Fourcade. Rychlá střelba by mohla posunout k vynikajícímu výsledku Rakušany Lisu Hauserovou a Simona Edera.

Franziska Preußová a Erik Lesser jsou zárukou dobrého výsledku pro Německo. A podobně by na tom měla být i Kanada, která posílá na start své lídry Rosannu Crawfordovou a Nathana Smitha. Šanci uspět mají také Rusové Světlana Slepcovová a Anton Babikov.

Za Českou republiku pojedou už tak trochu tradičně Eva Puskarčíková a Michal Krčmář. V minulých startech se jim příliš nevedlo, a tak je jejich dosavadním maximem 13. příčka. Nyní už by snad měli postoupit výš.

Pokud jste se ještě nezapojili, tak do startu závodů můžete tipovat výsledky zdarma na tipujbiatlon.cz.

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *