Home > Novinky > IBU Cup bude nově řídit Estonec Kristjan Oja

IBU Cup bude nově řídit Estonec Kristjan Oja

Logo IBU

Druholigový IBU Cup má nového šéfa. Po odchodu Němce Felixe Bitterlinga se postu ředitele závodů ujme Estonec Kristjan Oja.

V srpnu 50letý Kristjan Oja dříve reprezentoval Estonsko, dokonce se zúčastnil Zimních olympijských her v Albertville v roce 1992. Od roku 2001 pracuje pro domácí svaz, o rok později se stal mezinárodním rozhodčím a posledních šest let byl členem skupiny technických delegátů IBU.

Dosavadní ředitel Felix Bitterling přešel na post sportovního ředitele IBU. Svého nástupce si pochvaluje. „Kristjan má hodně zkušeností z olympijských her i mistrovství světa. Ty jsou v kombinaci s plynulou znalostí čtyř jazyků zárukou, že na jednotlivé týmy čekají v IBU Cupu ideální podmínky.“

Samotný Oja je z nové práce nadšený. „Kolem biatlonu se točí celá má profesní kariéra, na novou práci se moc těším. Je velkou poctou být zodpovědný právě za IBU Cup, který je tak důležitý pro rozvoj biatlonistů,“ říká otec 22leté Reginy Ojaové, jedné z největších nadějí estonského biatlonu.

Oja se funkce oficiálně ujme 15. srpna a na starosti bude mít i mistrovství Evropy a mistrovství světa v letním biatlonu. Ostrou premiéru si tak užije právě na letním šampionátu v Novém Městě na Moravě.

Zdroj: IBU
Foto: Logo IBU (© biathlonworld.com)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *