Home > Novinky > Rusové oznámili sestavu pro příští sezónu. Dvě biatlonistky jsou těhotné

Rusové oznámili sestavu pro příští sezónu. Dvě biatlonistky jsou těhotné

Taťjána Akimovová

Vedení Ruské biatlonové unie zveřejnilo seznam osmi mužů a osmi žen, které zařadilo do elitního výběru pro příští ročník. Oproti loňsku došlo hned k několika změnám.

Mužský tým vede Anton Šipulin, který však stále neřekl, zda bude pokračovat. Nově jsou v sestavě Petr Paščenko, Semjon Sučilov a Dmitrij Malyško, který si opětovně získal důvěru trenérů.

Naopak jen v rezervním týmu figuruje Matvej Jelisejev, dokonce jen podmíněně v něm jsou Alexej Slepov a Alexej Volkov. V záloze stojí především mladí biatlonisté, mimo jiné trojnásobný juniorský mistr světa Igor Malinovskij.

Hlavním trenérem mužů i celé reprezentace je nově Anatolij Chovancev, spolupracovat bude se Sergejem Idinovem a Artěmem Istominem.

Dmitrij MalyškoFoto: Dmitrij Malyško (Autor: Jiří Zaňát)

Ještě větší proměna proběhla u žen. Taťjána Akimovová a Irina Usluginová příští sezónu vynechají kvůli těhotenství, Olga Podčufarovová zase ukončila kariéru.

Jasnou jedničkou je tak zkušená Jekatěrina Jurlovová-Perchtová. Více šancí dostane mladá krev. Například juniorská mistryně světa z loňského roku Valerija Vasněcovová nebo 23letá Anastasija Jegorovová, která na konci minulého ročníku překvapila dvěma druhými místy v IBU Cupu.

Ženy má na starosti jako hlavní kouč Vitalij Noricyn. Pomáhat mu bude trio Nikolaj Zagurskij, Pavel Lancov a Leonid Gurjev.

Čtěte také: Rusové mají nového prezidenta i trenéry. Chtějí se očistit


Složení ruské reprezentace pro sezónu 2018/19

Muži: Anton Babikov, Maxim Cvetkov, Jevgenij Garaničev, Alexandr Loginov, Dmitrij Malyško, Petr Paščenko, Semjon Sučilov, Anton Šipulin

Ženy: Anastasija Jegorovová, Jekatěrina Jurlovová-Perchtová, Uľjana Kajševová, Světlana Mironovová, Kristina Rezcovová, Viktorija Slivková, Valerija Vasněcovová, Darja Virolajnenová

Rezerva mužů: Jevgenij Idinov, Matvej Jelisejev, Eduard Latypov, Igor Malinovskij, Nikita Poršněv, Alexandr Povarnicyn, Ivan Tomilov, Vasilij Tomšin

Rezerva žen: Alexandra Alexešnikovová, Anastasija Morozovová, Jevgenija Pavlovová, Margarita Vasiľjevová, Tamara Voroninová, Nataľja Uškinová, Jekatěrina Zubovová

Zdroje: RBU, TASS
Foto: Taťjána Akimovová (Autor: Jiří Zaňát)

5 thoughts on “Rusové oznámili sestavu pro příští sezónu. Dvě biatlonistky jsou těhotné

  1. Stále tam je. Zatím je ruská dvojka a po případném odchodu Šipulina právě Loginov má být ruskou jedničkou. Alespoň v to doufá nový trenér Chovancev a nové vedení.

  2. V Rusku nic netrvá věčně. Do podmíněné rezervy u mužů přidali ještě Strelcova. U žen převedli Slivkovou a Vasněcovou do rezervního týmu a do základního zase převedli Kuklinovou, Vasiljevovou a Morozovou a úplně vyjmuli Zubovovou. Vytvořili i u žen podmíněnou rezervu, kde jsou Uškinová a Gerbulová.
    P.S. Na to sedí komentář z ruské diskuse. ” A to ještě není večer”.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *