Home > Závody > IBU Cup Kontiolahti: Moravcovi se daří. Ve stíhacím závodě byl druhý

IBU Cup Kontiolahti: Moravcovi se daří. Ve stíhacím závodě byl druhý

Ondřej Moravec

Rozhodnutí startovat na IBU Cupu v Kontiolahti se Ondřeji Moravcovi vyplatilo. Své povedené vystoupení dnes korunoval druhým místem ve stíhacím závodu, když nestačil pouze na Rusa Loginova. Mezi ženami triumfovala Němka Weidelová.

Moravce porazil jen Loginov

Ondřej Moravec nasbíral ve stíhacím závodu celkem tři chyby, stejně jako Alexandr Loginov. V redukovaném pořadí bez rozdílů ze sprintu měl Moravec o 6 sekund lepší čas, v cíli ale na ruského závodníka zaostal o 10 sekund. Loginov vítězstvím ještě oddálil korunovaci svého krajana Alexeje Volkova, který v celkovém hodnocení dva závody před koncem vede o 94 bodů. Třetí dnes skončil Nor Håvard Bogetveit.

Velmi pěkné výsledky zaznamenali i další Češi. Od 17. do 19. místa se seřadili Tomáš Vojík, Matěj Krupčík a Ondřej Hošek. U Hoška se znovu jednalo o vylepšení osobního maxima. Na body nedosáhl 43. Lukáš Kristejn.

Výsledky závodu
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu mužů

Virolajnenová celkovou vítězkou IBU Cupu

Na konci stíhacího závodu žen se mohli z vítězství radovat hned dvě biatlonistky. Německá juniorka Anna Weidelová využila dobré výchozí pozice po sprintu, na střelnici udělala jen dvě chyby a ve finiši o tři sekundy zdolala Rusku Viktoriu Slivkovou a o čtyři sekundy její krajanku Uljanu Kajševovou. Weidelová triumfovala poprvé v kariéře. Další z Rusek Darji Virolajnenové pak 8. místo stačilo k celkovému vítězství v IBU Cupu.

Oproti předcházejícím závodům se příliš nevedlo českým reprezentantkám. Lea Johanidesová dojela se čtyřmi chybami 30., Veronika Zvařičová s pěti chybami 33. Pěkný posun z 54. na 37. příčku udělala Kristýna Černá. Ludmila Horká byla 52.

Výsledky závodu
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu žen

Od středy čeká na biatlonisty a biatlonistky finálový podnik IBU Cupu. V estonském Otepää jsou na programu smíšené dvojice, smíšené štafety a sprinty. Všechny disciplíny se pojedou dvakrát.

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Martin Kaděrka)

One thought on “IBU Cup Kontiolahti: Moravcovi se daří. Ve stíhacím závodě byl druhý

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *