Home > Rozhovory > Koukalová myslela, že přijela na čtvrtém místě. Charvátovou těšil běh

Koukalová myslela, že přijela na čtvrtém místě. Charvátovou těšil běh

Gabriela Koukalová

Gabriela Koukalová nevěřila, že v dramatickém finiši uhájila třetí místo. Bála se stejného scénáře jako v Oslu. Dopadlo to ale dobře, z čehož měl celý český tým velkou radost. Spokojenost panovala i u Němek a Francouzů. Martin Fourcade si dokonce mohl dovolit vyzkoušet pár věcí na střelbě.

„Někdy není jednoduché být biatlonistou.“

Denise Herrmannová: „Kvůli trestnému kolu jsem na sebe naštvaná. Na stojce jsem začala moc přemýšlet, byla jsem i trochu nervózní. Ale jsem ráda, že jsem při tom dnes mohla být.“ (ARD)

Franziska Hildebrandová: „Když jsem po ležce ujela Francouzce, tak ze mě spadl tlak. U stojky jsem se musela koncentrovat už jen na sebe. Vždycky jsem si přála běžet do cíle s vlajkou. To jsem si hodně užila.“ (ARD)

Hilde Fenneová: „Myslím, že jako tým jsme si vedly dobře, i když jsem měla trestné kolo. Někdy není jednoduché být biatlonistou. Snažíte se, ale prostě se stane.“ (IBU)

„Holky se seběhly a řekly, že jsme třetí.“

Jessica Jislová: „Byla jsem nespokojená se svou ležkou. Letos se mi na ní daří, ale teď jsem dvakrát chybovala, takže jsem byla smutná. Když jsem viděla, jak Gabi bojuje, tak jsem doufala, že z toho bude medaile, ne jako v Hochfilzenu. Jsem štastná.“ (IBU)

Lucie Charvátová: „Zastřílela jsem jako obvykle. Štafeta není mou oblíbenou disciplínou, vždycky jsem měla nějaké trestné kolo. Takže jsem trochu nespokojená, ale na trati jsem byla rychlá, s čímž jsem celkem spokojená.“ (IBU)

Gabriela Koukalová: „Je to skvělé zakončení. Myslela jsem si, že jsme zase čtvrté a zas jsem nedokázala tu koncovku podržet. Pak se na mě holky seběhly a řekly, že jsme třetí, tak to byla velká eurorie.“ (Český rozhlas)

„Je tu trochu zvláštní atmosféra.“

Martin Fourcade: „Měli jsme dobrý náskok, a tak jsem měl příležitost vyzkoušet nějaké věci, najít svůj limit na střelbě. Na to v individuálních závodech nemám prostor, chyby jsou tam dražší. Dnes jsem se s tím náskokem, co mi vytvořili moji parťáci, cítil klidně, i když jsem dobíjel.“ (L’Equipe)

Simon Desthieux: „Je tu trochu zvláštní atmosféra, není tu opravdu moc diváků v porovnání s tím, na co jsme zvyklí. Víme ale, že to bude příští rok trochu jiné.“ (L’Equipe)

Simon Eder: „Škoda pádu Lorenze v prvním kole, jinak by to mohlo být ještě těsnější. Ale druhé místo je pro nás nejlepším výsledkem v sezóně, takže jsme naprosto spokojení.“ (ORF)

Vetle Christiansen: „Neměli jsme tu ani B tým, spíš C tým. Ale B a C tým mají tendenci podat ve štafetě lepší výkon.“ (IBU)

Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *