Home > Závody > IBU Cup Martell: Na závěr dvakrát vítězí Rusko. Češi berou 7. a 8. místo

IBU Cup Martell: Na závěr dvakrát vítězí Rusko. Češi berou 7. a 8. místo

Alexej Slepov

Alexej Slepov

Foto: Alexej Slepov (© biathlonrus.com)

Druholigový IBU Cup dnes vyvrcholil v italském Martellu závody smíšených dvojic a štafet. V obou případech zvítězilo Rusko, jež tak potvrdilo dominanci z celé sezóny.

Ve smíšené štafetě se kvarteto Světlana Slepcovová, Anna Ščerbininová, Semen Sučilov a Alexej Slepov drželo od začátku v čelní skupince, ale až finišman Slepov zavelel k rozhodujícímu nástupu. Druhá pozice připadla s minutovou ztrátou Francii, která právě ještě před posledním úsekem vedla. Už více než dvě minuty ztrácela třetí Ukrajina.

Za Česko závod rozjela Jitka Landová, jež čtyřikrát dobíjela a předávala s velkou ztrátou na 9. místě. Kristýna Černá následně zařídila posun na 7. příčku, kterou i přes trestné kolo udržel Tomáš Vojík. Jednou kroužit musel i Matěj Krupčík, který naši štafetu dovezl na 8. pozici.

Výsledky smíšené štafety

I v závodě smíšených dvojic si zajistilo Rusko výhru až v závěru. Jurij Šopin dotahoval to, co jeho kolegyně Galina Nečkasovová ztratila, a nakonec byl úspěšný. Druhé Norsko ztrácelo 8 vteřin a třetí Francie 24.

Česko reprezentovali Lea Johanidesová a Lukáš Kristejn. Ten se z této dvojice ukázal jako silnější, leč ho trochu mohlo mrzet trestné kolo na závěrečné stojce. Nakonec to stačilo na 7. místo.

Výsledky smíšených dvojic

Pořadí Pohárů národů v obou kategoriích vyhrálo Rusko. České ženy skončily na 6. příčce a o 2 pozice si tak proti loňsku pohoršili. Muži obhájili 7. místo. Pro další sezónu to u obou pohlaví znamená možnost postavit do závodů pětici závodníků.

Konečné pořadí Poháru národů žen

Konečné pořadí Poháru národů mužů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *