Home > Závody > IBU Cup Martell: Premiérový masák pro 60 ovládli Francouzi, Hornig 18.

IBU Cup Martell: Premiérový masák pro 60 ovládli Francouzi, Hornig 18.

Vítězslav Hornig

Bylo to poprvé a naposledy. Poslední závod sezóny 2018/2019 IBU Cupu poznal premiérové vítěze v hromadném závodě pro 60 startujících. Historicky první zlato získali Francouzi – Aristide Bègue a Caroline Colombová. Junior Vítězslav Hornig si dojel pro druhý nejlepší výsledek mezi dospělými, 18. místo.

Premiérovým vítězem Bègue, všichni Češi na bodech

Šestiokruhový závod mužů se čtyřmi střelbami absolvoval s čistým zápisem pouze vítěz – Aristide Bègue, jednou se mýlili stříbrný Rakušan Harald Lemmerer (první kariérní medaile) a bronzový Němec Matthias Dorfer.

Nejlepší Čech Vítězslav Hornig se od první ležky, na které jednou chyboval, posouval pořadím ze čtvrté desítky. Přidal už jen jeden omyl na stojce. Ač neběžel tak rychle, slušná a rychlá střelba mu stačila na 18. místo. Ondřej Hošek kroužil po třech položkách jednou, se sezónou se ale rozloučil s nulou a do cíle doběhl pro dva body jako 39. Mikuláš Karlík na trati doslova uháněl, na nejrychlejšího Švýcara Eligiuse Tambornina ztratil jen půlminutu. Neobyčejně rychle i střílel, ale kroužit musel celkem sedmkrát, což ho odeslalo na konečné 36. místo.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
18. Vítězslav Hornig 1+0+1+0 1:56 14. +7:36,2 52.
36. Mikuláš Karlík 2+1+2+2 1:49 7. +34,5 2.
39. Ondřej Hošek 1+1+1+0 1:25 1. +9:15,0 53.

Držitelem trofeje pro vítěze IBU Cupu je dnes devátý Rus Anton Babikov, Aristide Bègue o jediný bod skončil celkově třetí za Lucasem Fratzscherem, který v rozšířeném masáku bral 7. místo.

Anton BabikovFoto: Anton Babikov (Autor: Jiří Zaňát)

Hodnocení národů vyhráli Rusové před Nory a Němci. Sedmí Češi skládali body z výsledků několika reprezentantů A týmů. Milana Žemličku a Ondřeje Hoška postupně doplňovali Adam Václavík, Michal Šlesingr, Ondřej Moravec, junioři Jakub Štvrtecký, Vítězslav Hornig a Mikuláš Karlík a na Univerziádě stříbrný David Tolar. Češi dosáhli díky Václavíkovi na jeden bronz, čtvrtý byl Moravec na Mistrovství Evropy.

Výsledkový servis

Opět vítězí Colombová, nepřesné Češky na bodech

Novinka v kalendáři nižšího biatlonového seriálu má i v ženském podání vítězku z Francie. Caroline Colombová i přes 3 omyly na větrné střelnici získala v Martellu již druhé zlato. Dvě nejlepší střelkyně závodu (jeden omyl) si rozdělily zbytek pódia. Stříbro brala Norka Karoline Knottenová, bronz pak poprvé v kariéře medailová Stefanie Schererová z Německa.

Juniorka Petra Suchá se s větrnou střelnicí poprala nejlépe z Češek, na každé položce nechala jeden nesestřelený terč a s vynikajícím během si dojela pro životní 26. místo. Běžecky to naopak nevyšlo Anně Tkadlecové, po sedmi minelách není ani divu. Ludmila Horká střílela z celého startovního pole nejhůře, se 12 chybami skončila 39.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
26. Petra Suchá 1+1+1+1 2:47 41. +1:19,8 8.
35. Anna Tkadlecová 1+1+2+3 2:47 41. +7:39,2 41.
39. Ludmila Horká 2+2+4+4 2:48 43. +23,7 4.

Petra SucháFoto: Petra Suchá (Autor: Jiří Zaňát)

Celkově v IBU Cupu triumfuje dnes pátá Viktoria Slivková, která byla v minulé sezóně součástí ruského týmu ve Světovém poháru. Druhá skončila Němka Nadine Horchlerová, třetí Švédka Ingela Anderssonová.

Také u žen širší základna chybí, stabilně v nižší soutěži jezdí jen Anna Tkadlecová a Ludmila Horká, která dosáhla 8. místem ve sprintu v Lenzerheide na nejlepší ženský český výsledek v sezóně. K bodům do hodnocení národů přispívaly i juniorky Tereza Voborníková, Petra Suchá a Tereza Vinklárková, na OME i členky týmu na MS Lucie Charvátová a Jessica Jislová. Zdravotní patálie ukončily hned po prvním závodě tuto sezónu stříbrné z Univerziády Natálii Jurčové. Češkám patří v hodnocení národů 8. místo.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Vítězslav Hornig (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “IBU Cup Martell: Premiérový masák pro 60 ovládli Francouzi, Hornig 18.

  1. Maglajz. Snad se s tímhle nesmyslným experimentem brzo skončí (i když na blbostech se lpí nejvíc). tak dlouho se něco vylepšuje, až se to úplně zk……

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *