Home > Závody > MS Östersund: Zlato z loterijního masáku bere Windisch. Krupčík končí 20.

MS Östersund: Zlato z loterijního masáku bere Windisch. Krupčík končí 20.

Dominik Windisch

Závěrečný závod Mistrovství světa ve švédském Östersundu měl hodně bláznivou koncovku. Během posledního střelby začal foukat ostrý vítr, se kterým si nejlépe poradil Dominik Windisch a poskočil z 11. místa až ke zlatu. Naopak Tomáš Krupčík vypadl z pozic v elitní desítce a finišoval jako 20.

Překvapivý mistr světa

Zřejmě nejpřekvapivější mistr světa vzešel z posledního závodu. Biatlonisté se v hromadném startu prali s náročnými podmínkami, ve kterých ale dokázal Rus Jevgenij Garaničev zastřílet třikrát za nula. Na závěrečnou stojku přijížděl ve dvojici s Johannesem Thingnesem Bøm s náskokem necelých 20 sekund na Benedikta Dolla. Jenže udělal čtyři chyby, Doll tři a Bø dokonce minul všech pět terčů.

Johannes Thingnes BøFoto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Z větrné loterie vyšel nejlépe Ital Dominik Windisch. Nula ho katapultovala z 11. místa až do vedení. To udržel až do cíle, a tak se mohl radovat z premiérového zlata na mistrovství světa a z druhého vítězství v závodě Světového poháru. V probíhající sezóně měl přitom na svém kontě jen dvě umístění v Top 10.

Dominik WindischFoto: Dominik Windisch (Autor: Petr Slavík)

Stříbro, svou první medaili na mistrovství světa, vybojoval Antonin Guigonnat. Francouz v cílové rovince zdolal Rakušana Juliana Eberharda. Ten zase získal premiérovou individuální medaili ze světového šampionátu.

Krupčík sahal po životním výsledku

Zatímco Windischovi pomohla nula při závěrečné střelbě k vítězství, tak Alexandru Loginovovi ke čtvrtému místu. Stříbrný medailista ze sprintu a bronzový ze štafety sice udělal pět chyb, ale na střelnici strávil nejméně času ze všech.

Květinový ceremoniál se týkal i pátého Quentina Fillona Mailleta a šestého Arnda Peiffera. Sedmý Simon Eder sice absolvoval jen jedno trestné kolo, ale pomalu běžel. Benedikta Dolla poslalo zaváhání na poslední střelbě na osmé místo, Johannese Bøho na třinácté a Jevgenije Garaničeva až na šestnácté. Všichni ale porazili Martina Fourcada, který s pěti chybami a průměrným během dojel až 24. Po 10 letech odjíždí z mistrovství světa bez medaile.

Martin FourcadeFoto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Pátý nejlepší výsledek v kariéře zaznamenal Tomáš Krupčík, i když dlouho útočil na lepší umístění, než kterým nakonec je 20. místo. Po dvou nulách se vyhříval na osmé příčce, dvě trestná kola po první stojce mu pohorčila jen o příčku. Sešup ale přišel po třech chybách na závěrečné stojce.

Tomáš KrupčíkFoto: Tomáš Krupčík (Autor: Petr Slavík)

To Michal Krčmář chyboval třikrát už na úvodní položce a propadl se až na chvost startovního pole. Počet nepřesností v dalším průběhu závodu zdvojnásobil, s čímž se nedostal výš než na 28. příčku. Čeští biatlonisté tak podobně jako v Oslu v roce 2016 medaili nezískali.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
20. Tomáš Krupčík 0+0+2+3 2:15 23. +1:12,8 15.
28. Michal Krčmář 3+1+1+1 2:33 29. +1:45,3 22.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Dominik Windisch (Autor: Petr Slavík)

One thought on “MS Östersund: Zlato z loterijního masáku bere Windisch. Krupčík končí 20.

  1. Tak Hofer nebo Windisch ? Som akýsi zmatený . . .
    Ale i tak díky za informace a zprávy o tomto krásném sportu.
    Škoda, že nám něco necinklo, třeba příště.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *