Home > Závody > IBU Cup Osrblie: Kristejn si ve sprintu dojel pro skvělé čtvrté místo

IBU Cup Osrblie: Kristejn si ve sprintu dojel pro skvělé čtvrté místo

Lukáš Kristejn

Českým biatlonistům vyšly skvěle sprintu na IBU Cupu v Osrblie. Nejprve si Lea Johanidesová vyjela 9. příčku a pak se Lukáš Kristen probojoval dokonce na čtvrté místo. Vyhráli Němka Denise Herrmannová a Rus Alexej Volkov.

Johanidesová v TOP10

Na všech mezičasech dnešního sprintu žen bylo na vedoucí pozici stejné jméno. Denise Herrmannová byla podle očekávání nejrychlejší na trati a navíc si na své poměry fantasticky vedla na střelnici. Po úvodní nule udělala vestoje jedinou chybu a vyjela si náskok 18,6 sekundy na druhou Darju Virolajnenovou. Ruska sice střílela čistě a byla třetí nejrychlejší běžkyní, na Němku však i tak na trati ztratila minutu. Třetí příčkou potěšila domácí fanoušky Paulína Fialková.

A radost mohli mít i ti čeští, které se vydali do středu Slovenska. Lea Johanidesová brala díky čistému kontu 9. příčku. Na podobné umístění mohla myslet i Jessica Jislová, ale dvě nepřesnosti vestoje ji odsoudily k 19. místu.

Nejrychlejší byla z našich tradičně Ludmila Horká, ale s 50% úspěšností na střelnici nemohla myslet na lepší než 40. pozici. Ještě o tři příčky níže skončila Veronika Zvařičová, která nasbírala čtyři chyby.

Výsledky sprintu žen
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu žen

Dva bojovali a smál se čtvrtý Kristejn

Dnešní sprint mohl dát výraznou nápovědu v hledání pátého muže pro Mistrovství světa. Dva hlavní kandidáti Jaroslav Soukup a Tomáš Krupčík ale do závodu neodstartovali vůbec dobře. Oba minuli na úvodní ležce dva terče. Soukup zvládl čistě alespoň stojku a díky čtvrtému běžeckému času se dokázal propracovat alespoň na 14. příčku. Rychle běžel i Krupčík, ale po dalších dvou chybách skončil až 27.

Nejlepším Čechem však byl Lukáš Kristejn. Trefil všech 10 terčů a také velmi slušně běžel. Výsledkem bylo vyrovnání životního čtvrtého místa. Kristejn zaostal o necelých 19 sekund za rovněž bezchybným Alexejem Volkovem z Ruska. Druhý dojel Nor Fredrik Gjesbakk a třetí další Rus Dmitrij Malyško.

Na 6. místě jsme našli jméno Tarjei Bø. Nor se tak celkem úspěšně vrátil po vleklých zdravotních problémech. S dvěma chybami sice spokojený nebude, ale třetí nejrychlejší běh k zahození nebyl. Je otázkou, zda to bude stačit norskému kouči Egilu Kristiansenovi k tomu, aby Tarjeiho povolal do Hochfilzenu.

Vedle zmiňovaného českého tria se dnes na body dostali i zbývající dva svěřenci Marka Lejska. Ondřej Hošek byl s jednou chybou 35. a Matěj Krupčík se dvěma 39.

IBU Cup v Osrblie vyvrcholí zítra stíhacími závody.

Výsledky sprintu mužů
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu mužů

Foto: Lukáš Kristejn (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *