Home > Závody > IBU Cup Otepää: Johanidesová s Vojíkem uzavřeli sezónu 6. místem

IBU Cup Otepää: Johanidesová s Vojíkem uzavřeli sezónu 6. místem

Lea Johanidesová

Sezóna IBU Cupu je u konce. V Otepää ji dnes uzavřely závody smíšených dvojic a štafet. Poslední výhry putují do Ruska a do Norska, do Česka zase 6. a 9. místo.

Česká dvojice útočila na medaili

Anna Nikulinová a Jurij Šopin si v průběhu celého závodu vypracovávali náskok, který nakonec stačil pokrýt i trestné kolo Šopina na závěrečné stojce. Rusko tak vyhrálo o 8,4 sekundy před Norskem. Thekla Brunová-Lieová a Kristoffer Skjelvik dobíjeli jen pětkrát. Dobře stříleli i Ingela Anderssonová a Tobias Arwidson v barvách třetího Švédska.

Lea Johanidesová a Tomáš Vojík se od začátku závodu pohybovali kolem pátého místa, po třetím úseku to byla dokonce čtvrtá příčka. Po předposlední střelbě se Vojík doklapl na třetího Švéda Arwidsona, ale po té poslední musel na trestné kolo. Nakonec český pár bral slušné šesté místo.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Ruský kolaps a norská radost

Až do poslední střelby se zdálo, že se vše schyluje k druhému triumfu Ruska. Timur Machambetov vybojoval na třetím úseku náskok 42 sekund pro finišmana Alexandera Povarnicyna. Ten ale nezvládl poslední střelbu a zamířil na trestné kolo. Toho využil Henrik L’Abée-Lund, který zařídil norský triumf. Spolu s ním se radovali Sigrid Neraasenová, Rikke Andersenová a Sindre Pettersen. Druhá skončila Francie a třetí Ukrajina.

Kristýna Černá zahájila závod trestným kolem, kvůli kterému předávala až jako 16. se ztrátou přes dvě a půl minuty. Pak ale Veronika Zvařičová musela jen jednou dobíjet a česká štafeta byla rázem 9. Toto umístění pak podrželi i bratři Matěj a Tomáš Krupčíkovi.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Foto: Lea Johanidesová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *