Home > Závody > IBU Cup: Stíhací závody přinesly ruské výhry. Z našich nejlépe 13. Tomešová

IBU Cup: Stíhací závody přinesly ruské výhry. Z našich nejlépe 13. Tomešová

Anton Babikov

Anton Babikov

Foto: Anton Babikov (© biathlonrus.com)

Stíhací závody uzavřely druhý díl IBU Cupu v italském Ridnaun. Výhry zaznamenali Galina Nečkasovová a Anton Babikov z Ruska. České barvy si nevedly tak dobře jako ve sprintu. Nejlepším výsledkem bylo 13. místo Barbory Tomešové.

Ruska vítězí a vede IBU Cup

Tři chyby vleže nedovoly zopakovat výhru ze sprintu Ukrajince Iryně Varvynecová. Obsadila však alespoň třetí místo. Jen jednou naopak chybovaly vítězná Ruska Galina Nečkasovová a druhá Francouzka Chloé Chevalier, jež poskočila o 16 příček. Ruska je zároveň v čele seriálu.

Čtyři minely stály lepší umístění 13. Barboru Tomešovou. Slušné body získaly dále 24. Jessica Jislová, 25. Lea Johanidesová a 32. Ludmila Horká. Naopak těsně za TOP40 zůstaly 42. Veronika Zvařičová a 43. Kristýna Černá.

Výsledky stíhacího závodu žen

Analýza závodu

Pořadí IBU Cupu

Pořadí disciplíny

Dvojnásobný triumf Rusů

Vítěz sprintu Anton Babikov neměl ve stíhacím závodě konkurenta. Odstřílel pouze se dvěma chybami vestoje a nechal za sebou o více než minutu rychlého parťáka Matveje Jelisejeva. Vedoucí muž IBU Cupu chyboval pětkrát. V souboji o třetí příčku porazil Francouz Florent Claude zkušeného Nora Alexandera Ose.

I mezi muži měli Češi čtyřnásobné zastoupení na bodech. Šestkrát chybující Lukáš Kristejn ale nevyužil výhodné čtvrté startovní pozice a dojel 19. Za ním skončili 22. Matěj Krupčík, 25. Adam Václavík a 28. Tomáš Vojík. Vít Jánov bral 48. příčku.

Výsledky stíhacího závodu mužů

Analýza závodu

Pořadí IBU Cupu

Pořadí disciplíny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *