Home > Závody > Šantora a Davidová se na premiérovém IBU Junior Cupu vešli do TOP10

Šantora a Davidová se na premiérovém IBU Junior Cupu vešli do TOP10

Logo IBU

Logo IBU

Foto: Logo IBU (© IBU)

Přes 200 účastníků se sešlo o víkendu na premiérových závodech IBU Junior Cupu v rakouském Obertilliachu. Nechyběli ani čeští reprezentanti.

Sobota: Šantora a Davidová v desítce

Program načal sobotní sprint juniorů. Dařilo se především Rusům, Kirill Strelcov a Nikita Poršnev brali první dvě příčky. Bronz uzmul Francouz Emilien Jacquelin. Dobře si vedl Ondřej Šantora. S jednou chybou mu patřilo 8. místo. Stejně na střelnici a trochu hůře v běhu si vedl 20. Jan Burian. Dále dojeli 31. Jakub Procházka, 42. Ondřej Hošek a 64. David Španihel.

Výsledky sobotního sprintu juniorů

Juniory vystřídaly juniorky, jimž kralovala bezchybná Běloruska Darja Blašková. Za ní se seřadilo německé duo Sophia Schneiderová a Theresa Maria Straßbergerová. Dvě chyby udělala Markéta Davidová, rychlý běh však naši reprezentantku zařadil na výbornou pátou pozici. Mezi nejlepšími se pohybovala i 14. Anna Tkadlecová. Natálie Jurčová skončila 32., Erika Jislová 40. a Simona Maříková 46.

Výsledky sobotního sprintu juniorek

Neděle: ČR opět táhli Šantora a Davidová

I v neděli se jely sprinty. Další výhru pro Bělorusko zařídil mezi juniory čistě střílející Maxim Varabej. V souboji zemí bývalého SSSR za sebou nechal druhého Rusa Nikitu Poršneva a Maksyma Ivka z Ukrajiny. Nejlepším z našich byl znovu 14. Ondřej Šantora, jemuž zdatně sekundoval 18. Jan Burian. Oba udělali po jedné chybě. David Španihel tentokrát obsadil 26. místo, Ondřej Hošek 37. a Jakub Procházka 44.

Výsledky nedělního sprintu juniorů

Německé juniorky zajely dobrý sprint také v neděli. Theresa Maria Straßbergerová dokonce suverénně vyhrála před svou kolegyní Sophií Schneiderovou. Třetí příčku vybojovala pro Rusko Elizaveta Kaplinová. Tři nepřesnosti nedovolily Markétě Davidové vystoupat výš než na 15. pozici. Naopak jen jednou nepřesné byly 19. Erika Jislová a 28. Natálie Jurčová. Na 43. místě jsme nalezli Simonu Maříkovou a na 47. Annu Tkadlecovou.

Výsledky nedělního sprintu juniorek

IBU Junior Cup pokračuje už v pátek a v sobotu v italském Martellu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *