Home > Novinky > IBU kvůli podezření z dopingu suspendovala Jekatěrinu Glazyrinovou

IBU kvůli podezření z dopingu suspendovala Jekatěrinu Glazyrinovou

Jekatěrina Glazyrinová

Mezinárodní biatlonová unie s okamžitou platností dočasně pozastavila činnost ruské biatlonistce Jekatěrině Glazyrinové. Stalo se tak na základě McLarenovy zprávy, který upozorňuje na údajné porušení antidopingových pravidel.

Po zveřejnění zprávy sestavila IBU speciální vyšetřovací komisi, která po prozkoumání dalších informací a dokumentů dospěla k názoru, že právě u Glazyrinové mohlo dojít k užití zakázaných látek a k manipulování vzorků ze strany Ruské antidopingové agentury.

Glazyrinová tak nesmí závodit do té doby, než se rozhodne, zda porušila či neporušila antidopingová pravidla. IBU kontaktovala jak samotnou závodnici, tak Ruskou biatlonovou unii. Ruska má nyní právo se k situaci vyjádřit.

Pikantní je, že Glazyrinová měla nastoupit do dnešního sprintu. Nakonec ji však nahradila Irina Usluginová. Ruská agentura TASS dnes citovala hlavního kouče Ruska Alexandra Kašperoviče, který tuto změnu nejprve označil za taktický tah. Později pro R-Sport uvedl, že k výměně vedl horší zdravotní stav Glazyrinové. Ještě před šampionátem se špičky ruského biatlonu zaručily, že všichni členové nominace jsou čistí.

Foto: IBU, TASS, R-Sport
Foto: Jekatěrina Glazyrinová (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

2 thoughts on “IBU kvůli podezření z dopingu suspendovala Jekatěrinu Glazyrinovou

  1. To je pořád dokola.Rusáci(k nim patří i státy sovětského státu) se nám budou vysmívat,posílat dopingové závodníky do závodů a nikdo s tim nic neudělá.Oni jsou velký národ a jejich nadřazenost proti ostatním je známá za každou cenu.Nedivím se Fourcadovi že mu pracují nervy.
    Pak si přečtu názory na fórech a vaří se mi krev jak u nás lidi přemýšlí.

    1. Marten má pravdu a neměl by to být on, který by si s tím měl lámát hlavu ale ostatní představitelé.On má závodit a mít nervy na uzdě.Ale proti zdi jeden neprojde?!?!?!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *