Home > Závody > IC Arber: Také ve stíhacím závodě vyhrává Slivková, Češkám se bohužel opět nedařilo

IC Arber: Také ve stíhacím závodě vyhrává Slivková, Češkám se bohužel opět nedařilo

Ludmila Horká

V německém Arberu odpoledne vyvrcholil IBU Cup ženským stíhacím závodem na 10 km. Stejně jako ve sprintu se z výhry radovala Viktoria Slivková. Češkám se bohužel opět nedařilo a nejlepší z nich je ve výsledkové listině na 44. místě Eliška Svobodová.

Vítězná Viktoria Slivková se dostává na 3. místo v IBU Cupu, celkově stále vede Ingela Anderssonová

Pořadí na předních příčkách se během dnešního závodu poměrně dost přelévalo, ale vítězka byla nakonec úplně stejná jako ve včerejším sprintu. Viktoria Slivková (2) totiž dala nulu v pravou chvilku, a to na poslední střelbě, kdy naopak její soupeřky chybovaly. Poslední kolo si tak už mohla užít a oslavit další výhru.

Druhé místo vybojovala Nadine Horchlerová z Německa (1), která udělala 1 chybu pouze na poslední střelbě a polepšila si ze 4. místa po sprintu. Na bronzovou pozici se v posledním kole probojovala Elisabeth Högbergová (3). Přestože se jí dnes závod nevydařil střelecky, díky dobrému běhu si oproti sprintu ještě polepšila.

Až na 4. místě nakonec závod dokončila další Švédka Felicia Lindqvistová (1), která po 3. střelbě dokonce vedla. Bohužel pro ni udělala na poslední položce jednu chybu a i kvůli horšímu běhu neodolala tlaku ostatních soupeřek. Na 5. místo se ve stíhačce posunula Thekla Brunová-Lieová (2). Neběžela dnes extra skvěle, ale rychle střílela a v závěru už si páté místo jen hlídala. Na malé pódium se ještě dostala, zejména zásluhou výborné střelby, Marie Heinrichová (1).

Celkové vedení v IBU Cupu si 7. místem pohlídala Ingela Anderssonová (4) a za ní se umístily dvě Norky. Osmá do cíle dorazila Karoline Erdalová (2) a na 9. místě Ragnhild Femsteineviková (3), která se propadla ze 3. pozice. Do první desítky se především díky skvělé střelbě ještě probojovala se startovním číslem 26 Ruska Tamara Voroninová (1).

Českým reprezentantkám se opět nedařilo, nebodovala ani Eliška Svobodová ani Ludmila Horká

Dlouho to vypadalo, že alespoň nějaké bodíky si vybojuje Eliška Svobodová. První dvě položky vynulovala a po druhé střelbě se pohybovala okolo 35. místa. Na bodech se ještě držela i po jednom omylu na čtvrté střelbě, ale 2 chyby na poslední položce znamenaly propad na konečné 44. místo.

S číslem 34 vyrazila na trať Ludmila Horká, opět dobře běžela, ale už první položka se jí vůbec nevydařila a v dalším průběhu přidala ještě dalších 9 omylů. Její celková bilance 12 chyb je hrozivá a nejhorší z celého startovního pole. Není tak překvapivé, že se dnes propadla až na 48. místo. Do závodu vyběhla s číslem 55 také Anna Tkadlecová, ale na první i druhé střelbě udělala hned 3 chyby a následně byla dostižena o jedno kolo a ze závodu stažena.

Anna TkadlecováFoto: Anna Tkadlecová (Autor: Jiří Zaňát)

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
44. Eliška Svobodová 0+0+1+2 2:19,0 38. +3:12,1 49.
48. Ludmila Horká 3+3+4+2 2:55,0 51. +41,8 10.
LAP Anna Tkadlecová 3+3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *