Home > Závody > SP Rupholding: V závodě s hromadným startem si první vítězství v kariéře připisuje Preußová

SP Rupholding: V závodě s hromadným startem si první vítězství v kariéře připisuje Preußová

Franziska Preußová

Posledním závodem Světového poháru v Rupholdingu byl závod s hromadným startem žen. Vítězkou tohoto závodu se stala domácí Franziska Preußová dvě desetiny vteřiny před Norkou Ingrid Tandrevoldovou. Na třetím místě dojela do cíle Paulína Fialková, která nyní vede bodování závodu s hromadným startem.

Dvě premiéry

Čistá střelba byla v dnešním závodě klíčem k dobrému výsledku. Jak Franziska Preußová, tak Ingrid Tandrevoldová zastřílely bezchybně, navíc v případě Němky i v šestém nejrychlejším čase. Tandrevoldové se naopak více dařilo na trati, kde zaznamenala pátý běžecký čas. Ani tak ovšem na Němku v posledním kole nestačila a při svých prvních stupních vítězů se může radovat z „až“ druhého místa. Preußová se zase dočkala premiérové výhry ve Světovém poháru.

Paulínu Fialkovou, která dojela třetí, zbrzdilo jedno trestné kolo na třetí střelbě. Čtvrtou střelbu už zvládla bezchybně a v posledním kole se dostala na třetí místo přes Lenu Häckiovou, která dnes zaznamenala nejrychlejší střelbu, a nakonec dojela pátá, a přes Linn Perssonovou, která nakonec dojela sedmá. Čtvrtá skončila Švédka Hanna Öbergová, druhá nejrychlejší střelkyně dnešního závodu. Šestá byla Iryna Kryuková, osmá Marte Olsbuová Røiselandová a devátá Anaïs Bescondová, druhá nejrychlejší běžkyně. První desítku uzavřela Švédka Mona Brorssonová.

Paulína FialkováFoto: Paulína Fialková (Autor: Jaroslav Svoboda)

Krach favoritek

V dnešním závodě se moc nedařilo favoritkám. Lisa Vittozziová dojela jedenáctá, Anastasia Kuzminová čtrnáctá, Dorothea Wiererová devatenáctá a Kaisa Mäkäräinenová až sedmadvacátá. Jako poslední dnes projela cílem Laura Dahlmeierová.

V celkovém hodnocení SP stále vede Italka Wiererová před svojí krajankou Vittozziovou. Do TOP 5 se přes Chavalierovou dostala Olsbuová Røiselandová.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Franziska Preußová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *