Home > Závody > IC Arber: Ve sprintu zvítězil Aristide Bègue, vracející se Šlesingr 20. a Václavík 32.

IC Arber: Ve sprintu zvítězil Aristide Bègue, vracející se Šlesingr 20. a Václavík 32.

Michal Šlesingr

V německém Arberu dopoledne pokračoval IBU Cup mužským sprintem na 10 km. Vítězství ve velmi dramatické koncovce vybojoval Aristide Bègue z Francie. O místa v první desítce se pak podělili zejména závodníci z Norska a Ruska. Nejlepší z českých závodníků byl Michal Šlesingr, který se vrací po zranění a dnes obsadil 20. místo.

Vyhrává Aristide Bègue, těsně druhý Johannes Dale, celkově stále vede nestartující Bakken z Norska

Po velmi dramatickém závěru závodu dnes nakonec vyhrál Francouz Aristide Bègue, který na střelnici udělal 1 chybu. Ještě na posledním mezičase však byl až třetí s odstupem více než 6 sekund na první místo. Závěrečné metry ale zvládl skvěle a může se radovat z druhého vítězství v letošní sezóně.

Velmi těsně druhý zůstal Johannes Dale z Norska, který také minul pouze jeden terč. V závěru už to vypadalo, že zvítězí, ale poslední metry závodu měl však horší než Francouz a musí se spokojit s druhým místem. Na bronzový stupínek se v posledním běžeckém okruhu propadl Anton Babikov z Ruska, který neudělal ani jednu chybu, ale v běhu na úplně nejlepší nestačil. Třetí je také v průběžném pořadí IBU Cupu.

Těsně čtvrtý byl nakonec další Rus, vítěz čtvrtečního individuálního závodu, Alexander Povarnicyn. Také on se dopustil jednoho omylu na střelnici a po dobrém finiši zůstal pouze o necelou vteřinu za Babikovem. V celkovém pořadí IBU Cupu je už těsně druhý za vedoucím Bakkenem z Norska. Na dalších místech v první desítce se seřadili především právě Norové. Páté místo obsadil, po jedné chybě na stojce, Tore Leren, šestý byl Håvard Bogetveit (2), na 7. místě figuruje Fredrik Gjesbakk (1) a 9. místo vybojoval Sindre Pettersen (1), kterému se v úvodu letošní sezóny dařilo i ve Světovém poháru. První desítku ještě doplnil osmý Vadim Filimonov (0) z Ruska a desátý, dnes bezchybný, Sven Grossegger (0) z Rakouska.

Do první desítky se tentokrát nevešel nikdo z domácích Němců, protože Lucas Fratzscher (1) byl až na 11. místě a Philipp Horn (1) obsadil 13. místo. Až na 17. místě byl Fabien Claude (3) z Francie, který by se rád vrátil do závodů SP, ale stále se mu nedaří střelecky.

Michal Šlesingr se vrátil 20. místem a bodoval také 32. Adam Václavík

Z českého pohledu byl dnešní sprint velmi zajímavý, protože se v něm představili hned dva závodníci, kteří jim za normálních okolností patří do Světového poháru. Nejvíce se dařilo Michalu Šlesingrovi, který udělal jednu chybu na ležce a obsadil 20. místo. V jeho případě šlo však především o to, jestli vydrží i po závodě zdravotně v pořádku.

Do velmi dobré běžecké formy se postupně vrací Adam Václavík. Dnes předvedl čtvrtý nejlepší běžecký čas, ale bohužel se mu vůbec nezadařilo na střelbě. Střílel sice opět velmi rychle, ale v součtu udělal 5 omylů, a tak z toho nemohlo být lepší než konečné 32. místo.

Adam VáclavíkFoto: Adam Václavík (Autor: Petr Slavík)

Ostatním našim závodníkům se nedařilo. Milan Žemlička začal závod slušně, na ležce nechyboval a pohyboval se v nejlepší třicítce. Na stojce však udělal 2 chyby a i kvůli pomalejšímu běhu se propadl na nebodované 55. místo. Velmi podobně běžel také David Tolar, který však na střelnici udělal ještě o jednu chybu více a figuruje na 67. místě. Stále se v běhu vůbec nedaří Ondřeji Hoškovi, ten se dopustil na střelnici pouze 1 omylu, ale až 86. výkon na trati jej odsunul do osmé desítky výsledného pořadí.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
20. Michal Šlesingr 1+0 1:06,0 57. +1:12,1 31.
32. Adam Václavík 3+2 56,0 18. +14,6 4.
55. Milan Žemlička 0+2 59,0 33. +2:04,5 60.
67. David Tolar 1+2 1:07,0 63. +2:23,7 68.
75. Ondřej Hošek 0+1 56,0 18. +3:42,6 86.

Výsledkový servis

Odpoledne pokračuje IBU Cup v Arberu sprintem žen na 7,5 km. České barvy budou hájit s číslem 17 Tereza Vinklárková, 42 bude mít stálice Anna Tkadlecová, s číslem 78 vyběhne Ludmila Horká a 83 bude mít Eliška Svobodová.

Foto: Michal Šlesingr (Autor: Petr Slavík)

One thought on “IC Arber: Ve sprintu zvítězil Aristide Bègue, vracející se Šlesingr 20. a Václavík 32.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *