Home > Závody > IC Arber: Ve stíhačce vítězí bezchybný Babikov, Václavík si výrazně polepšil na 9. místo

IC Arber: Ve stíhačce vítězí bezchybný Babikov, Václavík si výrazně polepšil na 9. místo

Adam Václavík

V německém Arberu dopoledne pokračoval IBU Cup mužským stíhacím závodem na 12,5 km. Z výhry se zásluhou precizní střelby radoval Anton Babikov z Ruska. Ve stíhačce si většinou polepšili díky dobré střelbě biatlonisté Ruska a naopak Norové ze svých pozic ustoupili. Nejlepší z českých závodníků byl Adam Václavík, který minul pouze dva terče a posunul se ze čtvrté desítky na 9. místo. Michal Šlesingr si nakonec pohoršil na 24. místo.

Vyhrává Anton Babikov, druhý Aristide Bègue a do celkového vedení jde těsně Alexander Povarnicyn

Po většinu závodu byl k vidění souboj mezi Antonem Babikovem (0) a Aristide Bèguem (1). Od třetí střelby již měl ale převahu Babikov, protože Bègue udělal 1 chybu a svou ztrátu na bezchybného ruského závodníka už smazat nedokázal. Anton Babikov si tak připsal druhé vítězství v této sezóně, Aristide Bègue si dojel, po včerejší výhře, neohroženě pro 2. místo a na 3. místo se propracoval další Rus Alexander Povarnicyn (2). Povarnicyn se díky dnešnímu výsledku dostává velmi těsně do vedení IBU Cupu před Babikovem.

Na medaile tentokrát nedosáhli Norové, nejlepší z nich byl v cíli na 4. místě Johannes Dale (3), kterému se však oproti Rusům nedařilo na střelnici. Na malé pódium se dostali ještě další dva Rusové, pátý Eduard Latypov (2) a šestý Vadim Filimonov. Až na 7. místě dojel Håvard Bogetveit (5) a chvilku po něm dorazil do cíle jako osmý Sindre Pettersen (4).

O 9. místo se svedl boj mezi Svenem Grosseggerem (2), Adamem Václavíkem (2) a Thierry Langerem (3) z Belgie. Nejvíce sil měl v závěru Adam Václavík, který si tak díky slušné střelbě a dobrému běhu polepšil o 23 míst! Na desátém místě tak dojel Grossegger a 11. místo získal Langer.

Výborný posun Adama Václavíka z 32. pozice na 9. místo, Michal Šlesingr bodoval 24. místem

Adam Václavík si dnes pohlídal obě ležky, které vynuloval a ihned to znamenalo posun do nejlepší patnáctky. Na každé stojce pak udělal jednu chybu a díky svému velmi dobrému běhu se propracoval k boji o první desítku, který následně vyhrál a vybojoval 9. místo. Ve stíhačce samotné dnes zajel pátý nejlepší čas.

Michal Šlesingr nezačal vůbec dobře, hned na první ležce udělal 2 chyby a propadl se pořadím. Na dalších 3 položkách už ale nechyboval a po závěrečné střelbě vyjížděl na trať na 17. místě. Bohužel v posledním kole se projevila jeho dlouhá pauza. Ve finiši totiž na své dnešní soupeře nestačil a nakonec obsadil 24. místo.

Michal ŠlesingrFoto: Michal Šlesingr (Autor: Petr Slavík)

Milan Žemlička, který včera dojel ve sprintu na 55. místě, už do dnešního stíhacího závodu nenastoupil.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
9. Adam Václavík 0+0+1+1 2:01,0 26. +29,2 10.
24. Michal Šlesingr 2+0+0+0 2:14,0 43. +1:22,6 39.

Výsledkový servis

Po obědě ukončí IBU Cup v Arberu stíhací závod žen na 10 km. České barvy mohou hájit s číslem 34 Ludmila Horká, 42. včera dojela Eliška Svobodová a do dnešní stíhačky se kvalifikovala také včera 55. Anna Tkadlecová.

Hlavní foto: Adam Václavík (Autor: Petr Slavík)

5 thoughts on “IC Arber: Ve stíhačce vítězí bezchybný Babikov, Václavík si výrazně polepšil na 9. místo

  1. Pokud se podaří zlepšit a pak stabilizovat Václavíkovu střelbu, pak bude velmi vítanou posilou pro národní tým. Pokud…!!

  2. Přesně tak, A-tým už potřebuje, aby Adam začal nejdříve doplňovat a postupně nahrazovat Ondru a Michala!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *