Home > Závody > IC Chanty-Mansijsk: Na závěr vyhrála Usluginová. Celkově nejlepší K. Horchlerová

IC Chanty-Mansijsk: Na závěr vyhrála Usluginová. Celkově nejlepší K. Horchlerová

Irina Usluginová

Stíhací závod v Chanty-Mansijsku udělal tečku za IBU Cupem žen. Poslední klání sezóny ovládly dvě Rusky, Irina Usluginová a Anastasija Jegorovová. Celkový triumf si třetím místem pojistila Karolin Horchlerová.

Ruské duo opanovalo závod už od samotného začátku. Vítězka sprintu Julia Schwaigerová hodně chybovala, celkem musela obkroužit devět trestných kol. To Irina Usluginová byla jen na jednom a o 11 sekund zdolala čtyřikrát nepřesnou krajanku Anastasiju Jegorovovou.

Stylově podtrhla své celkové vítězství v IBU Cupu Karolin Horchlerová. Němka dnes neudělala ani jednu chybu a z 18. příčky se vyhoupla až na třetí pódiový stupínek.

Sesterský triumf v seriálu narušila Francouzka Chloé Chevalierová, která si 12. místem zároveň pojistila výhru ve stíhacích závodech. Třetí v celkovém hodnocení IBU Cupu tedy skončila Nadine Horchlerová, která objela kompletní seriál.

Karolin HorchlerováFoto: Karolin Horchlerová (Autor: Jiří Zaňát)

České biatlonistky znovu ukázaly, že už jim na konci sezóny nezbylo moc sil. Lea Johanidesová dojela se čtyřmi chybami 26., Anna Tkadlecová byla s pěti chybami 29. Celkově se dostala nejvýš 38. Johanidesová.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
26. Lea Johanidesová 1+1+0+2 1:54,0 13. +2:56,6 28.
29. Anna Tkadlecová 1+2+0+2 2:11,0 27. +3:20,8 29.

Výsledky stíhacího závodu žen
Analýza závodu
Konečné pořadí IBU Cupu
Konečné pořadí disciplíny

Foto: Irina Usluginová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *