Home > Závody > IC Chanty-Mansijsk: Na závěr byl nejlepší Loginov, Češi ve třetí desítce

IC Chanty-Mansijsk: Na závěr byl nejlepší Loginov, Češi ve třetí desítce

Alexandr Loginov

Závěr IBU Cupu mužů opanovali Rusové. Alexandr Loginov ovládl doma v Chanty-Mansijsku jak stíhací závod, tak hodnocení této disciplíny. Na celkovém triumfu Vetleho Christiansena už se ale nic změnit nemohlo.

Alexandr Loginov a Alexej Slepov si díky dobré výchozí pozici jeli svůj vlastní závod. Menší zaváhání přišlo jen na třetí střelbě, kde Loginov udělal dvě chyby a Slepov jednu. Ostatní ale byli na míle vzdálení.

Nejrychlejší běžec stíhacího závodu Alexandr Loginov dorazil do cíle o 53 sekund dříve než Alexej Slepov a dokonce více než dvě a půl minuty dříve než třetí Florian Graf. Málem došlo k absolutnímu triumfu Rusů, jen o tři sekundy za Němcem dojel junior Igor Malinovskij.

Celkový triumf už měl před závěrečným závodem jistý Nor Vetle Christiansen, který zakončil sezónu pátým místem. Druhou příčku obsadil jeho krajan Fredrik Gjesbakk a třetí v IBU Cupu skončil Rus Petr Paščenko.

Vetle ChristiansenFoto: Vetle Christiansen (Autor: Jiří Zaňát)

Českým biatlonistům se v závěrečném klání nevedlo střelecky. Tomáš Krupčík dlouho atakoval elitní desítku, ale nakonec byl se čtyřmi chybami 22. Stejný počet nepřesností měli na svém kontě i 30. Ondřej Hošek a 32. Lukáš Kristejn. Dokonce pět trestných kol musel obkroužit 27. Matěj Krupčík.

V celkovém pořadí obsadil Tomáš Krupčík kvalitní 13. příčku, byť absolvoval pouze 12 závodů z 20. Hned za ním se umístil Lukáš Kristejn, který naopak objel kompletní seriál.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
22. Tomáš Krupčík 0+1+1+2 1:53,0 19. +2:19,4 25.
27. Matěj Krupčík 1+0+2+2 1:45,0 7. +2:24,4 27.
30. Ondřej Hošek 1+1+0+2 1:45,0 7. +2:38,6 33.
32. Lukáš Kristejn 2+0+1+1 1:48,0 10. +3:07,8 35.

Výsledky stíhacího závodu mužů
Analýza závodu
Konečné pořadí IBU Cupu
Konečné pořadí disciplíny

Foto: Alexandr Loginov (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “IC Chanty-Mansijsk: Na závěr byl nejlepší Loginov, Češi ve třetí desítce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *