Home > Závody > IC Idre: Stíhací závod nejlépe zvládl Němec Nawrath. Hošek se posunul na body

IC Idre: Stíhací závod nejlépe zvládl Němec Nawrath. Hošek se posunul na body

Ondřej Hošek

Třetí závod IBU Cupu mužů a třetí vítěz. Dnes se ve stíhacím závodě v Idre radoval Němec Philipp Nawrath. Posunem o 23 příček potěšil Ondřej Hošek.

Klíčem k úspěchu byla střelba

Vítěz Philipp Nawrath šel do stíhačky z jedenácté pozice. Výborně si však poradil na střelnici, kde minul pouze jednou. Soupeři před ním naopak zaznamenali poměrně velký počet chyb, Nawrath se tak v cíli mohl radovat ze svého premiérového vítězství v IBU Cupu.

Druhé místo vybojoval se čtyřmi omyly po sprintu čtvrtý Rus Alexander Povarnicyn. Na stupně vítězů dosáhl také mladý Francouz Martin Perrillat Bottonet, který stejně jako Nawrath startoval ze druhé desítky, netrefil však pouze jeden terč.

Že jsou Němci na úvod sezóny ve skvělé formě, potvrzuje čtvrtá příčka Romana Reese a pátá Dominica Reitera. Rozšířené pódium pak doplnil šestý Sergej Korastylev.

Vítěz sobotního sprintu Aristide Bègue dojel na devátém místě. Po třetí střelbě měl na svém kontě tři střelecké nepřesnosti a ještě se ucházel o stupně vítězů. Závěrečná stojka se mu však nepovedla, třikrát chyboval a následoval propad výsledkovou listinou.

Philipp NawrathFoto: Philipp Nawrath (Autor: Jiří Zaňát)

Z českých reprezentantů bodoval Hošek

První body v sezóně si dnes připsal Ondřej Hošek. Kvalitní střelba mu zajistila posun o 23 příček a s jednou chybou tak obsadil 34. místo. Většímu posunu zabránil slabší běh. Zbylí dva Češi tentokrát na body nedosáhli vinou horší střelby. Jakub Štvrtecký musel trestné kolo kroužit osmkrát, Milan Žemlička šestkrát. Oba se tak umístili v páté desítce a dojeli bez bodů.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
34. Ondřej Hošek 0+0+0+1 +2:44,7 49.
43. Jakub Štvrtecký 3+2+3+0 +1:15,7 16.
46. Milan Žemlička 1+2+1+2 +2:12,7 43.

*časy střeleckých položek v oficiálních výsledcích chybí

Výsledkový servis

Od 12:30 je na programu stíhací závod žen, ve kterém budou české barvy hájit tři české závodnice. Nejvýhodnější postavení má po sprintu Ludmila Horká, která skončila na 42. pozici. Na startu nebude chybět ani Anna Tkadlecová a Tereza Vinklárková.

Hlavní foto: Ondřej Hošek (Autor: Jiří Zaňát)

 

One thought on “IC Idre: Stíhací závod nejlépe zvládl Němec Nawrath. Hošek se posunul na body

  1. Hošek předvedl v praxi známou pravdu, že biatlonové závody se rozhodují na střelnici. Tam byl druhý, zatímco na trati byl až třetí od konce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *