Home > Závody > IC Lenzerheide: Horká bere i přes kolaps na poslední střelbě 15. místo

IC Lenzerheide: Horká bere i přes kolaps na poslední střelbě 15. místo

Ludmila Horká

Ludmila Horká pokračuje na IBU Cupu ve švýcarském Lenzerheide ve zlepšených výkonech. V dnešním stíhacím závodě útočila na další vylepšení kariérního maxima, nakonec skončila 15. Z výher se radovali Uľjana Kajševová a Fabien Claude.

Horké nevyšla až poslední položka

Až do poslední střelby figurovala Ludmila Horká v elitní desítce stíhacího závodu a dokonce útočila na překonání osmé příčky ze sprintu, což byl její nejlepší výsledek v kariéře. Jenže k nulám z ležek a jedné chybě z první stojky přidala čtyři trestná kola. I tak se udržela relativně vysoko, skončila 15.

Horká zaostala o tři a půl minuty za suverénní Ruskou Uľjanou Kajševovou. Ta se dopustila jen jednoho omylu a o více než půl minuty překonala vítězku sprintu, svou krajanku Viktorii Slivkovou. Ta zůstává nadále v čele celkového hodnocení. Ruský triumf umocnily třetí Valerija Vasněcovová a čtvrtá Jelizaveta Kaplinová.

Anna Tkadlecová se trápila jak na trati, tak na střelnici a obsadila až 37. místo. Juniorka Eliška Svobodová byla diskvalifikovaná po tom, co po dojetí o kolo včas nezastavila svou jízdu.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
15. Ludmila Horká 0+0+1+4 2:34,0 40. +39,6 7.
37. Anna Tkadlecová 3+1+0+1 2:25,0 38. +2:43,4 36.
DSQ Eliška Svobodová 1+0+2+2 2:09,0

Výsledkový servis

Závod mužů bez Šlesingra a Žemlička

Do stíhacího závodu mužů měli z 14., resp. 19. příčky vyrazit Michal Šlesingr a Milan Žemlička. Oba se ale rozhodli šetřit síly pro nedělní smíšenou štafetu, a tak byl jediným Čechem na startu David Tolar. Ten udělal čtyři chyby na střelnici, což s pomalejším během stačilo na 38. místo.

Tolar zaostal o šest minut za Francouzem Fabienem Claudem, který navázal na vítězství ze sprintu. Musel jen na dvě trestná kola, podobně jako o 12 sekund druhý Němec Philipp Horn a o 16 sekund třetí Anton Babikov. Ruský reprezentant zároveň vede celý seriál.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
38. David Tolar 2+0+1+1 2:10,0 41. +2:30,0 40.

Výsledkový servis

Foto: Ludmila Horká (Autor. Jiří Zaňát)

One thought on “IC Lenzerheide: Horká bere i přes kolaps na poslední střelbě 15. místo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *