Home > Závody > SP Antholz: J. Bø opět neporažen. Krčmář těsně za desítkou, Krupčík zajel své maximum

SP Antholz: J. Bø opět neporažen. Krčmář těsně za desítkou, Krupčík zajel své maximum

Johannes Thingnes Bø

Johannes Bø dnes ve stíhacím závodě v italské Anterselvě natáhl svou vítěznou šňůru již na pět triumfů v řadě. Za Norem se seřadilo kvarteto Francouzů v čele s Antoninem Guigonnatem. Závod se povedl i českým reprezentantům, Krčmář o jednu pozici vylepšil své umístění ze sprintu a Krupčík dojel na 18. místě, což je jeho životní maximu. Vybojoval si tak účast v zítřejším závodě s hromadným startem.

J. Bø na čele po celý závod

Jako první do závodu startoval, jako první byl i v cíli. Johannes Thingnes Bø dnes i přes tři trestná kola nepřipustil žádné drama v boji o prvenství. Na poslední střeleckou položku přijížděl s velkým náskokem více než 40 vteřin, mohl si tak dovolit jedno zaváhání. Bø se udržel v čele po celý závod především díky nejrychlejšímu běhu.

Svou formu z Pokljuky v Antholzi nalezl Francouz Antonin Guigonnat, který byl dnes nejsilnějším protivníkem norského biatlonisty. Oproti Bøovi však chyboval na třetí položce, a to ho odsoudilo ke konečnému druhému místu. Zajímavé francouzské drama nabídl boj o bronzovou pozici.

Antonin GuigonnatFoto: Antonin Guigonnat (Autor: Petr Slavík)

Seřazeni těsně za sebou vyjížděli do závěrečného běžeckého kola Simon Desthieux, Quentin Fillon Maillet a Martin Fourcade. Z boje vypadl Fourcade, který zatím marně hledá svoji běžeckou formu z posledních let. Souboj mezi Fillonem Mailletem a Desthieuxem nakonec rozhodoval až fotofiniš. Nakonec se mohl radovat Fillon Maillet, který tak zabránil svému krajanovi se poprvé v sezóně podívat na stupně vítězů.

Pódium stíhacího závodu mužůFoto: Pódium stíhacího závodu mužů (Autor: Petr Slavík)

Rozšířené pódium doplnil Němec Arnd Peiffer, který má v posledních dnech výbornou běžeckou formu. Dnešní stíhačka opět nabídla několik výrazných posunů směrem vpřed, ale i výsledkových propadů. Mezi skokany závodu se řadí Alexandr Loginov, který se oklepal ze svého nezmaru ve sprintu a dokázal své umístění zlepšit o 19 pozic na sedmé místo.

Další výrazné zlepšení zaznamenali například také Benjamin Weger (z 35. na 13. místo) nebo domácí závodník Thomas Bormolini, který se dokázal s jednou chybou posunout na 19. místo, čímž si vyrovnal svůj nejlepší výsledek ve Světovém poháru. Z poslední 60. pozice se rovněž dokázal Švéd Torstein Stenersen vyšvihnout na bodovanou 34. příčku. Propad a zklamání naopak čekaly na Nora Erlenda Bjøntegaarda, který byl ve sprintu stříbrný. Dnes se mu však na střelnici vůbec nedařilo, chyboval celkem šestkrát a následoval sešup na 17. místo.

Francouzský týmFoto: Francouzský tým (Autor: Petr Slavík)

Dva Češi v závodu uspěli

Kvůli neúčasti Ondřeje Moravce dnes měly české barvy v závodě dvoučlenné zastoupení. Michal Krčmář i Tomáš Krupčík startovali do závodu z výhodných pozic, které navíc dnes dokázali ještě vylepšit. Krčmář zastřílel čistě na první položce, jinak vždy netrefil jeden terč. Běžecky se dnes Krčmářovi závod povedl a ukázal výrazné zlepšení oproti minulé zastávce v Ruhpoldingu. V cíli mu to stačilo na 12. místo.

Tomáš KrupčíkFoto: Tomáš Krupčík (Autor: Petr Slavík)

Po dobrém výkonu ze sprintu dnes nezklamal ani Tomáš Krupčík, který zažívá výsledkově nejúspěšnější zastávku své kariéry. Dnes si Krupčík dokázal vylepšit svůj nejlepší výsledek a i přes čtyři omyly na střelnici se posunul na 18. místo. Díky těmto výkonům tak zítra Krupčík premiérově okusí atmosféru závodu pro 30 nejlepších biatlonistů.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
12. Michal Krčmář 0+1+1+1 2:11,0 48. +41,1 17.
18. Tomáš Krupčík 0+1+2+1 1:54,0 21. +42,2 18.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

3 thoughts on “SP Antholz: J. Bø opět neporažen. Krčmář těsně za desítkou, Krupčík zajel své maximum

  1. Johannes už snad ani nepřekvapuje, ale čtyři Francouzi za ním ano. Opravdu silný tým. Michal Krčmář je konečně alespoň na svém standardu (i když by to spíš mohla být první desítka), ale Krupčík v obou závodech hodně překvapil. Teď jen aby mu to vydrželo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *