Home > Závody > IC Lenzerheide: Horká si ve sprintu dojela pro životní 8. místo, Šlesingr 14.

IC Lenzerheide: Horká si ve sprintu dojela pro životní 8. místo, Šlesingr 14.

Ludmila Horká

Stejně jako Světový pohár i IBU Cup vstoupil do své druhé poloviny. Tu nejlépe načali Ruska Viktoria Slivková a Francouz Fabien Claude. Dobrými výkony se prezentovali i čeští závodníci. Svůj životní závod zajela Ludmila Horká, která skončila na osmé pozici. Mezi muži se Michal Šlesingr a Milan Žemlička dostali do první dvacítky.

Skvělý běh zajistil Horké nejlepší výsledek v kariéře

První závod tohoto týdne ovládla vedoucí žena celkového pořadí IBU Cupu Viktoria Slivková. Ruská biatlonistka sestřelila všech deset terčů, měla navíc i nejrychlejší běh ze všech závodnic. Nic jí tedy nebránilo na cestě za vítězstvím. Na druhé příčce dojela její krajanka Uľjana Kajševová, ta sice střílela také za nula a výrazně rychleji, jenže na trati na Slivkovou nestačila. Třetí místo patřilo taktéž bezchybné Němce Janine Hettichové.

O příjemné překvapení se postarala Ludmila Horká, která se blýskla osmým místem. Horká přitom byla v této sezóně před tímto závodem nejlépe 24. Při včerejším sprintu zvládla první položku čistě, i přes dva omyly na stojce se však přece jen poprvé podívala mezi elitní desítku. Horká měla navíc pátý nejrychlejší běžecký čas.

Body brala i Anna Tkadlecová, které patřilo 34. místo. Tkadlecová se na střelnici ani jednou nemýlila, nebyla však tak silná na lyžích. Poslední Češka v závodě, Eliška Svobodová (1+1), na body nedosáhla. V Lenzerheide se domácím fanouškům po mateřské pauze ukázala olympijská medailistka Selina Gasparinová (2+0), která při svém návratu dojela na 12. pozici.

Selina GasparinováFoto: Selina Gasparinová (Autor: Petr Zbranek)

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
8. Ludmila Horká 0+2 1:12,0 47. +30,6 5.
34. Anna Tkadlecová 0+0 1:08,0 39. +2:52,5 44.
53. Eliška Svobodová 1+1 1:10,0 45. +3:48,7 54.

Výsledkový servis

Známá jména ze Světového poháru v popředí

Mezi muži se o přední pozice podělili biatlonisté, kteří už dobře ví, jaké to je závodit ve Světovém poháru. Sprint ovládl Francouz Fabien Claude, který stejně jako zbylých pět závodníků z elitní šestky chyboval jednou na stojce. Claude si však nejrychlejším během uhlídal vítězství.

Na úkor Světového poháru závodí v domácím kole IBU Cupu Švýcar Serafin Wiestner, který skončil za Claudem na druhé pozici. Třetí místo bral norský talent Johannes Dale. Ze známých jmen pak v elitní desítce figurovali ještě Philipp Horn (6.), Alexej Slepov (7.) a Anton Babikov (8.).

Mezi první dvacítku se tentokrát dostali dva Češi. Michal Šlesingr dokázal vylepšit svá umístění z předchozího kola v Arberu a skončil 14. Šlesingr měl stejně jako muži na čele jeden střelecký omyl, na trati však na nejrychlejší nestačil, patřil mu 22. běžecký čas. Po nepovedené zastávce v Arberu se na bodované pozice vrátil Milan Žemlička, který dojel na 19. místě. Výrazně mu k tomu dopomohla čistá střelba, na trati měl Žemlička 34. běžecký čas. Body těsně unikly Davidu Tolarovi (0+2), který se musel spokojit se 42. příčkou.

Michal ŠlesingrFoto: Michal Šlesingr (Autor: Petr Slavík)

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
14. Michal Šlesingr 1+0 1:05,0 43. +1:24,6 22.
19. Milan Žemlička 0+0 56,0 12. +2:02,2 34.
42. David Tolar 0+2 1:05,0 43. +2:38,3 50.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Ludmila Horká (Autor. Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *