Home > Závody > SP Antholz: Ve sprintu mužů opět vítězí Johannes Thingnes Bø. Krčmář končí 13.

SP Antholz: Ve sprintu mužů opět vítězí Johannes Thingnes Bø. Krčmář končí 13.

Johannes Thingnes Bø

Johannes Thingnes Bø se dočkal desátého triumfu v aktuálním ročníku Světového poháru. Sprint v italské Anterselvě ovládl s náskokem s 17,5 vteřiny na svého krajana Erlenda Bjøntegaarda. Českým biatlonistům se dnes poměrně dařilo, tři ze čtyř skončili na bodech.

Dva Norové a za nimi dva Francouzi

Johannes Thingnes Bø dokázal dnes opět zvítězit i s jednou chybou na střelnici, a to hlavně díky velkému počtu chyb, kterých se dopustili i další závodníci. Jeho běžecký náskok na druhého nejrychlejšího Juliana Eberharda totiž činil pouze necelých pět vteřin. Oproti tomu druhý Erlend Bjøntegaard na střelnici nechyboval ani jednou, díky čemuž porazil na trati rychlejšího Antonina Guigonnata, a vylepšil si tak své sezónní maximum a zároveň si vyrovnal životní maximum.

Johannes Thingnes BøFoto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Guigonnat skončil třetí a odsunul tak svého krajana Martina Fourcada na čtvrté místo, a to o pouhou vteřinu. Pátý dojel Simon Eder, necelé dvě vteřiny za Fourcadem. Rozšířené pódium doplnil Simon Desthieux se dvěma chybami na střelnici. Domácí fanoušky pak jistě potěšilo osmé místo Lukase Hofera a desáté místo Dominika Windische.

Na sedmém místě skončil Quentin Fillon Maillet, a tak jsme v elitní desítce viděli hned čtyři francouzské vlajky. A taky jednu německou díky devátému Arndu Peifferovi. Propad dnes naopak zaznamenali například Alexandr Loginov, který dojel 26., nebo Benedikt Doll, který dojel 58.

Úspěšný sprint Krčmáře a Krupčíka

Z českých závodníků si dnes nejlépe vedl Michal Krčmář, který se dopustil jedné chyby a jel v 16. nejrychlejším běžeckém čase. Nejlepší výsledek v sezoně a třetí nejlepší v kariéře si dnes zajel Tomáš Krupčík. Obsadil 23. příčku a zítra se na něj tak můžeme těšit ve stíhacím závodě.

Michal KrčmářFoto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Otázkou je, jestli v něm uvidíme i Ondřeje Moravce, který sice dojel třicátý druhý, ale v rozhovoru pro Českou televizi sám Moravec i trenér Zdeněk Vítek naznačili, že zítra Ondru pravděpodobně neuvidíme a bude šetřit síly na nedělní závod s hromadným startem. Daleko za bodovanými příčkami dojel Adam Václavík, který na střelbě ve stoje nechal nesestřelené čtyři terče.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
13. Michal Krčmář 1+0 59,0 45. +44,8 16.
23. Tomáš Krupčík 0+1 1:04,0 73. +1:03,5 26.
32. Ondřej Moravec 0+0 53,0 19. +1:46,5 62.
79. Adam Václavík 0+4 1:03,0 68. +1:26,5 47.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Jaroslav Svoboda)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *