Home > Preview > SP Antholz: Najde dnes vládce Světového poháru J. Bø přemožitele? (startovní listina)

SP Antholz: Najde dnes vládce Světového poháru J. Bø přemožitele? (startovní listina)

Johannes Thingnes Bø

Zatímco mezi ženami je po 6 sprintech 6 různých vítězek, u mužů dokázali v 5 dosavadních sprintech triumfovat pouze 2 závodníci. Z toho hned čtyřikrát patřilo vítězství suverénovi sezóny J. T. Bøovi. Zopakuje to i dnes? V závodě ho navíc nebudou ohrožovat dva přeborníci na zdejší trať, Simon Schempp a Anton Šipulin.

Sprint mužů
Pátek 25. 1. 2019 | 14:30
cze 7. Moravec, 53. Krčmář, 85. T. Krupčík, 103. Václavík
Startovní listina

Hlavní kandidáty na přední pozice hledejme především v první polovině startovní listiny. Největším adept na zlato bude muž s číslem 27, Nor Johannes Thingnes Bø, který v této sezóně zvítězil již 9x. Na zdejší areál má navíc velmi dobré vzpomínky, poprvé zde stál na pódiu před třemi lety ve stíhacím závodě, o rok později již v tomto areálu dokázal triumfovat v hromadném startu. Skvěle mu zde vyšla i loňská zastávka, kdy opanoval sprint i následující stíhačku, vysoká nadmořská výška mu tedy nedělá žádný problém.

Jen 30 vteřin před Norem s číslem 26 vyjede na trať jeho největší rival ve Světovém poháru Alexandr Loginov, který zatím jako jediný dokázal vedoucího muže ve sprintu zdolat. Dnes by chtěl Rus rozhodně navázat na svůj výkon z německého Oberhofu. Výsledky z minulosti navíc nasvědčují tomu, že ruským biatlonistům zdejší podmínky vyhovují.

O velký návrat by rád zabojoval Martin Fourcade (12), který zatím hledá svou správnou běžeckou formu. V posledních týdnech se velmi daří i Němcům Benediktu Dollovi (31) a Arndu Peifferovi (29), které navíc požene dopředu početná skupina německých diváků. Další silní závodníci vyrazí do závodu okolo čísla 20, konkrétně Simon Desthieux (17), Tarjei Bø (19) a Julian Eberhard (20). Z druhé poloviny startovní listiny si musíme dávat pozor na Švéda Sebastiana Samuelssona (94).

Zazářit na domácí půdě budou chtít Italové. Nejlepší předpoklady k tomu má jihotyrolské duo Lukas Hofer (14) a Dominik Windisch (23). Hofer zatím zažívá sezónu velmi podobnou té loňské. Výborný běh ho zdobí, nevyrovnaná střelba sráží. Dnes by rád zopakoval svůj zatím jediný individuální triumf ve Světovém poháru, který se mu povedl právě tady. Windisch sice zatím dle svých slov nemůže najít tu správnou formu, tak tomu však bylo v tuto dobu i loni a nakonec všechny překvapil olympijským bronzem právě ze sprintu.

Úkol pro Čechy: udržet střelbu, vylepšit běh

Čeští závodníci se ve sprintu v Ruhpoldingu mohli chlubit výbornou střelbou, která jim však vinou pomalejšího běhu nepomohla k výraznějším výsledkům. Dnes do závodu nastoupí čtveřice Čechů. Jako první vyrazí na trať s nízkým startovním číslem 7 Ondřej Moravec, který v Ruhpoldingu kromě sprintu dokázal čistě odstřílet i v hromadném startu. Poté bude následovat velká mezera a až s číslem 53 přijde na řadu Michal Krčmář, který se v letošní sezóně ve sprintu již dokázal dostat do elitní desítky.

Mezi úplně posledními závodníky bude startovat Tomáš Krupčík (85) a navrátilec do Světového poháru Adam Václavík (103), který v IBU Cupu zajel pěkné výsledky a ukázal tak nárůst formy.

Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Jaroslav Svoboda)

2 thoughts on “SP Antholz: Najde dnes vládce Světového poháru J. Bø přemožitele? (startovní listina)

    1. Taky jsem čekal, kdy tady o tom bude zmínka, ale pořád nic. Snad ji to konečně nakopne a začne takhle střílet častěji. Minimálně v těch sprintech by se prosazovat mohla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *