Home > Závody > IC Martell: Högbergová slaví druhou výhru, Krupčík na malém pódiu

IC Martell: Högbergová slaví druhou výhru, Krupčík na malém pódiu

IBU Cup v italském Martellu vyvrcholil stíhacími závody, které ovládli Lars Birkeland a Elisabeth Högbergová. Zadařilo se šestému Tomáši Krupčíkovi.

Těsný finiš pro Birkelanda, Krupčík šestý

Po prvním triumfu v kariéře startoval do stíhacího závodu z první příčky Švýcar Jeremy Finello, kvůli šesti chybám se ovšem postupně propadl až na desáté místo.

Ze třetí příčky si naopak ještě polepšil zkušený Nor Lars Birkeland. Střílel velmi rychle, udělal jen dvě chyby a na cílové pásce porazil svého vrstevníka Erika Lessera z Německa. I ten musel na dvě trestná kola.

Německý trojblok doplnili třetí Lucas Fratzscher a čtvrtý Roman Rees, kteří si polepšili z 24., resp. 17. místa. Fratzscher se na tři body přiblížil vedoucímu muži IBU Cupu Endremu Strømsheimovi, který dnes po pěti chybách skončil pátý.

Výborně si vedl Tomáš Krupčík, který minul tři terče a z osmé příčky po sprintu si polepšil na šestou pozici. Bodovali i 24. Milan Žemlička a 34. Ondřej Hošek, kteří šli shodně na čtyři trestná kola.

Výsledky stíhacího závodu mužů
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu mužů

Högbergová byla bezkonkurenční

Dva závody a dvě výhry. Švédka Elisabeth Högbergová vyrážela s náskokem 19 sekund ze sprintu a dojela do cíle skoro o minutu před druhou Ruskou Jevgenijí Pavlovovou.

Högbergová minula jen jeden terč, stejně jako Pavlovová a další Ruska Uľjana Kajševová. Ta se propracovala z 23. příčky až k bronzu.

Úspěšný ruský den podtrhly čtvrtá Anna Nikulinová a šestá Viktoria Slivková. V čele hodnocení IBU Cupu navíc zůstává Jekatěrina Glazyrinová, která vynechala poslední čtyři závody.

Anna Tkadlecová udělala tři chyby a mírně si polepšila z 26. pozice na 24. Bodovanou čtyřicítku uzavřely sedmkrát nepřesná Ludmila Horká a šestkrát nepřesná Natálie Jurčová.

Výsledky stíhacího závodu žen
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu žen

IBU Cup pokračuje 26. února v běloruském Raubiči. Tam se bude současně závodit o tituly mistrů Evropy.

Foto: Tomáš Krupčík (Autor: Petr Slavík)

One thought on “IC Martell: Högbergová slaví druhou výhru, Krupčík na malém pódiu

  1. Ano, Krupčík je ve formě a konečně ho čeští trenéři pozvali na MS. Měl tam být od samého začátku – a nejspíš by udělal nějaké solidní výsledky. Na rozdíl od protežovaného Václavíka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *