Home > Doporučujeme > MS Antholz, sumář 4. dne: Italská radost a francouzské překvapení

MS Antholz, sumář 4. dne: Italská radost a francouzské překvapení

Čtvrtý den byly na programu Mistrovství světa v Anterselvě stíhací závody žen i mužů. A i dnes nebyl šampionát prost překvapení. Hostitelům náladu pozlatila Dorothea Wiererová, svého mistra světa se dočkali i Francouzi. Češi měli trojí zastoupení ve třetí desítce.

Události dne ve zkratce

  • Šampiony stíhacího závodu jsou Dorothea Wiererová a poprvé v kariéře Émilien Jacquelin.
  • Ženské stříbro brala obhájkyně titulu Denise Herrmannová a získala Německu první medaili. Bronz uhájila vítězka sprintu Marte Olsbuová Røiselandová.
  • Nečekaně v přímém běžeckém souboji zlato prohrál Johannes Thingnes . Obhájil loňské stříbro. Pro bronz si dojel stejně jako u žen vítěz sprintu, Rus Alexander Loginov. Medaile bramborová zbyla na čtyřnásobného mistra světa z této disciplíny Martina Fourcada.
  • Češi si z půlky polepšili. Nejlépe se to podařilo 22. Ondřeji Moravcovi (o 24 míst). Shodně o 12 příček poskočili Michal Krčmář (27.) a Markéta Davidová (25.). Ostatní zůstali bez bodů.
Foto: Alexandr Loginov a Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Citát dne

„Na poslední střelbě jsem myslel, že budu bojovat s Johannesem o stříbro, protože jsem měl za to, že Loginov vede. Potom jsem si pomyslel: O můj bože, já můžu získat titul. Snažil jsem se jet chytřeji než Johannes, který byl velmi rychlý na začátku okruhu. Soustředil jsem se jen na sebe. Před pár lety jsem dělal cyklistiku, a tak jsem se snažil využít, co jsem se tam naučil. Vyplatilo se to.“ (IBU TV)

Takhle komentoval Émilien Jacquelin poslední kolo, které absolvoval společně s Johannesem Thingnesem Bøm. A na konci se radoval z mistrovského titulu.

Foto: Émilien Jacquelin (Autor: Petr Slavík)

Hrdinové dne: Wiererová a Jacquelin

Dorothea Wiererová získala jako první biatlonistka zlato v místě, kde se narodila. Po 45 letech, které uběhly od prvního ze šesti šampionátů pořádaných v Antholzi, dopřála poprvé Italům radost z domácího individuálního cenného kovu. Přerušila pět let trvající německou nadvládu v této disciplíně a upevnila si vedení ve Světovém poháru.

Foto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

Émilien Jacquelin jako jeden ze dvou bezchybných střelců získal první kariérní vítězství a první cenný kov z velké akce a disciplínu vede. Po loňském půstu vybojoval pro Francii zlatou medaili.

Překvapení dne: Jacquelin a I. Fialková

Znovu Émilien Jacquelin. Že je francouzská šance na vítězství vysoká, se vědělo. Že ho získá ten nejmladší ze čtyř mušketýrů (mimochodem všech umístěných do osmého místa), ale tipoval málokdo. Navíc když o něj musel bojovat až do cílové rovinky tělo na tělo s norským rychlíkem.

Ivona Fialková před sezónou uvažovala, že se s biatlonem rozloučí, bodovat se jí podařilo pouze na úvod sezóny. Mladší sestra úspěšnější Paulíny ve stíhačce vylepšila své životní deváté místo ve sprintu o další tři příčky. Na šesté místo dosáhla po šesti letech účinkování v biatlonovém poháru.

Foto: Ivona Fialková (Autor: Petr Slavík)

Zklamání dne: Dunkleeová a Fillon Maillet

Vicemistryně ze sprintu Susann Dunkleeová se v popředí závodu držela až do poslední střelby. Tam ale Američanka nesestřelila jediný terč a propadla se na konečnou 36. pozici. Propad z medailových pozic až do páté desítky potkal i Lucii Charvátovou.

A opět Francouz. Quentin Fillon Maillet má skvostnou běžeckou formu, startoval z druhé pozice, byl pasován do role favorita a skončil „až“ sedmý. Na vině je především první položka vleže, kdy nevěřícně sledoval svůj střelecký zmar, čtyři nesestřelené terče.

Fotka dne

Valentýn už byl, ale polibky přišly v Antholzi i dnes.

Foto: Émilien Jacquelin a Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Medailové pořadí zemí po 5 z 12 závodů

1.Norsko2114
2.Francie1113
3.Itálie1102
4.Rusko1012
5.Německo0101
5.USA0101
7.Česko0022

Hlavní foto: Cíl stíhacího závodu žen (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *