Home > Závody > IC Martell: Rychlý Tomáš Krupčík dojel opět v elitní desítce

IC Martell: Rychlý Tomáš Krupčík dojel opět v elitní desítce

Tomáš Krupčík

Tomáš Krupčík je v ráži. Ze svého šestého startu v aktuálním ročníku IBU Cupu vytěžil páté umístění v Top 10. Ve sprintu v italském Martellu skončil devátý.

Dnešní závod začal pro Tomáše Krupčíka skvěle. Zastřílel čistou ležku a usadil se na třetím místě. Vestoje bohužel udělal dvě chyby, ale osmým nejrychlejším během minimalizoval ztráty.

Nakonec dorazil do cíle na devátém místě, skoro o dvě minuty za vítězným Alexandrem Loginovem. Rus zapsal dvě nuly a navíc byl jasně nejrychlejší na trati. Druhý Fredrik Gjesbakk na něj ztratil minutu a 13 sekund, třetí Simon Fourcade minutu a 20 sekund. Norovi zároveň druhé místo stačilo k posunu do čela seriálu.

Fredrik GjesbakkFoto: Fredrik Gjesbakk (Autor: Jiří Zaňát)

Druhým nejlepším Čechem byl 27. Matěj Krupčík. Mladší z bratrského dua byl vůbec nejrychlejším střelcem, trochu ho však mrzela chyba na ležce. Podobně na tom byl 32. Ondřej Hošek. Méně se vedlo 47. Lukáši Kristejnovi a 51. Milanu Žemličkovi.

Všichni Češi se kvalifikovali do stíhacího závodu, který se jede zítra ve 12:30.

Výsledky
Analýza závodu

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
9. Tomáš Krupčík 0+2 1:01,0 37. +55,9 8.
27. Matěj Krupčík 1+0 46,0 1. +2:04,8 43.
32. Ondřej Hošek 1+0 1:16,0 79. +1:53,0 38.
47. Lukáš Kristejn 1+2 51,0 4. +2:14,3 49.
51. Milan Žemlička 0+2 52,0 5. +2:42,5 60.

Hlavní foto: Tomáš Krupčík (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “IC Martell: Rychlý Tomáš Krupčík dojel opět v elitní desítce

  1. Na případu Tomáše Krupčíka je dobře vidět, jak čeští trenéři měří dvojím metrem, On dostal jedinou!! příležitost v mlze v Oberhofu; přitom o jeho problému s čočkami trenéři věděli – ale nechali ho “pohřbít” štafetu, aby všichni viděli, jak je T. K. nemožný. Ale kolikrát se znemožnil Václavík? – a to jim nevadí. Hlavně že má údajně výsledky v tréninku, To měla – a snad stále má – Charvátová taky… Takže se budu moc a moc – radostně – divit, když se to s Václavíkem nebude vyvíjet v budoucnu podobně.
    Na OH měl jet Tomáš Krupčík a z mladých Hošek. To by bylo spravedlivé. Co se týká Soukupa – vážím si ho, ale za zásluhy se na OH nedostal ani Björndalen.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *