Home > Závody > IC Martell: Charvátová zastřílela nejlíp v sezóně a skončila šestá

IC Martell: Charvátová zastřílela nejlíp v sezóně a skončila šestá

Lucie Charvátová

S dobrou střelbou jde všechno líp. O tom se dnes na IBU Cupu v italském Martellu přesvědčila Lucie Charvátová. S jednou chybou brala ve sprintu skvělé šesté místo.

Velkou vzpruhou byla pro Lucii Charvátovou už úvodní ležka, kterou zvládla čistě. Držela páté místo. Pak zvládla velmi dobře i stojku, po které musela obkroužit jen jedno trestné kolo. Líp v této sezóně ještě nestřílela.

Po stojce patřilo Charvátové dokonce druhé místo, ale v závěrečném kole neměla tolik sil jako soupeřky a klesla na šestou pozici.

Naopak bezchybná Ruska Viktoria Slivková své jasné vedení udržela a porazila druhou krajanku Anastasiu Zagorujkovou o 20 sekund. Třetí skončila Enora Latuillièreová z Francie.

Bezchybná byla opět Lea Johanidesová, ale s pomalým během obsadila až 30. příčku. Body zapsala ještě 33. Anna Tkadlecová. Ludmila Horká se trápila na střelnici a dojela až 48.

Zítra v 10:00 na ženy čeká ještě stíhací závod.

Výsledky
Analýza závodu

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
6. Lucie Charvátová 0+1 1:05,0 23. +1:26,8 16.
30. Lea Johanidesová 0+0 1:04,0 18. +3:00,0 51.
33. Anna Tkadlecová 0+1 1:10,0 37. +2:28,4 43.
48. Ludmila Horká 2+3 1:25,0 24. +1:08,4 9.

Foto: Lucie Charvátová (Autor: Petr Zbranek)

2 thoughts on “IC Martell: Charvátová zastřílela nejlíp v sezóně a skončila šestá

  1. Jedna vlaštovka ještě jaro nedělá. Charvátová je neurotik; jakmile “o něco jde”, rozklepe se a střílí “pánubohu do oken”. Ach jo. Přál bych jí, aby se střelecky chytila.

  2. Já bych jí snad ještě ve 22 letech neodepisoval, i když to 5. místo z Hochfilzenu je už trochu staré (2015) a letošní sezona se jí opravdu nevyvedla. Spíš mě překvapuje, že ve sprintu “odpadla” v běhu v posledním kole. To se jí na tak krátkém závodu dříve nestávalo, a psychicky by jí jedna chyba ve střelbě rozhodně položit neměla. Ale pořád věřím, že to bude ona s Davidovou a Jislovou, kdo budou za pár let novými českými hvězdami biatlonu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *