Home > Závody > IC Obertilliach: Krupčík skončil šestý ve sprintu, zvítězili Andersen a podruhé Skottheimová

IC Obertilliach: Krupčík skončil šestý ve sprintu, zvítězili Andersen a podruhé Skottheimová

Tomáš Krupčík

Poslední letošní individuální závody IBU Cupu absolvovali biatlonisté v rakouském Obertilliachu. Nízkého startovního čísla využil ve sprintu na měkké trati Nor Andersen, mezi ženami byla nejlepší, v sezóně již podruhé, Švédka Skottheimová. Tomáš Krupčík se se závěrem roku dostal do formy – od medaile ho dělilo jedno trestné kolo. Natálie Jurčová byla 21.

Premiérový triumf Andersena

Drobný déšť a tím i měkká trať nahrály mužům s nižšími startovními čísly. Klidná střelnice pak těm nulujícím. Od startu do cíle kraloval ve sprintu nejrychlejší Nor Aleksander Andersen, který si po SP v Hochfilzenu v IBU Cupu vyměnil místo s Fredrikem Gjesbakkem. Připsal si první kariérní vítězství i nulové konto.

Za krásný brzký vánoční dárek označil svou první medaili (stříbro) Američan Paul Schommer se třetím běžeckým časem. Až bronzový stupínek se dal předpovídat – Němec Philipp Nawrath se podíval i do desítky ve Světovém poháru. Čtvrtý skončil Rus Alexander Povarnicyn, pátý ve svém maximu Ukrajinec Bogdan Cymbal. Němec Lucas Fratzscher ve žlutém skončil ve sprintu osmý.

Krupčík na rozšířeném pódiu

Se střelbou se dnes Češi popasovali konečně velmi obstojně. Tomáš Krupčík využil startovní číslo 3, po vyčištěné ležce byl po odjetí všech biatlonistů třetí, na stojce přišel jeden netrefený terč. S pátým běžeckým časem dosáhl Krupčík na šesté místo, nejlepší své i české umístění v sezóně. S rozbitou tratí se statečně popasoval i 25. Milan Žemlička, minul jeden terč (také na stojce).

Jednu minelu zaznamenal i Ondřej Hošek, v cíli 61. Junior Mikuláš Karlík s předposledním startovním číslem po vynulované ležce odjížděl jako 20., tři chyby vestoje ho i přes slušný běh odeslaly na nebodované pozice – 45. místo.

Nejlepším Čechem IBU Cupu zůstává 20. Vítězslav Hornig, který si tento týden premiérově zazávodil ve Světovém poháru.

Švédky na pódiu ve dvojici

Kvůli úpravě rozmoklé trati se ženy dostaly do stopy oproti plánu o půl hodiny později, přesto byly dříve startující ve výhodě. Ženám se oproti mužům hůř dařilo na střelnici – závod měl jen dvě čisté střelkyně, čtvrtou Ukrajinku Julii Žuravokovou a pátou vítězku zkráceného vytrvalostního závodu Stefanii Schererovou z Německa.

Pódium si rozdělily jednou chybující biatlonistky s rychlým během. Zlato získala (druhý čas na lyžích) Švédka Johanna Skottheimová (vítězka sprintu v Ridnaun), stříbro členka stříbrné švédské olympijské štafety Anna Magnussonová. Bronz míří do Ukrajiny za Anastasií Merkušynovou, která v IBU Cupu nebyla letos horší než osmá. Začínala ale ve Světovém poháru v Östersundu.

Šestá Norka Ida Lienová (1-0) zopakovala umístění z domácího sprintu. Jako vedoucí žena IBU Cupu vstoupí do roku 2020 Ruska Irina Starychová, dnes osmá.

Češky chybovaly, Natálie Jurčová 21.

Při neúčasti nemocné Ludmily Horké bojovaly na rakouské trati tři mladé Češky. Čistou trať využila se dvojkou startující Natálie Jurčová, po ležce devátá. Vestoje nezasáhla jeden terč a dosáhla na 21. místo, což je její druhý nejlepší výsledek v kariéře. Anna Tkadlecová nezvykle chybovala (1+2) a na body se nevešla, v cíli jí patřilo 46. místo. Teprve devatenáctiletá Tereza Voborníková nechala na každé střelbě jeden terč a skončila 44.

Výsledkový servis

Další program

IBU Cup skončí pro tento rok v sobotu smíšenými štafetami a dvojicemi.

Foto: Tomáš Krupčík (Autor: Petr Slavík)

One thought on “IC Obertilliach: Krupčík skončil šestý ve sprintu, zvítězili Andersen a podruhé Skottheimová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *