Home > Závody > IJC Martell: Suchá a Mareček si ve sprintu shodně dojeli pro 14. místo

IJC Martell: Suchá a Mareček si ve sprintu shodně dojeli pro 14. místo

Petra Suchá

Páteční sprinty na IBU Junior Cupu v italském Martellu vyšly Švýcarům, kteří získali kompletní medailovou sbírku. Čeští reprezentanti se prosadili do druhé desítky.

Polka před Švýcarkami

Polka Darja Gembická byla jasně nejrychlejší závodnicí sprintu juniorek. I s jednou chybou porazila bezchybnou švýcarskou favoritku Amy Basergaovou o osm desetin a poprvé v kariéře vystoupala v IBU Junior Cupu na stupně vítězů. Povedený švýcarský závod podtrhla třetí Lea Meierová.

Bezchybné Petra Suchá a Veronika Macková atakovaly po druhé střelbě elitní desítku, nakonec braly 14., resp. 20. místo. Mackové patřil nejrychlejší střelecký čas, na stavech strávila pouze 49 sekund. Bodovaly ještě 30. Klára Polednová (1 chyba) a 33. Tereza Vinklárková. Ta si pokazila 14. běžecký čas pěti chybami.

Další švýcarský úspěch

Švýcar Niklas Hartweg dnes vyhrál třetí závod IBU Junior Cupu v řadě, pokud počítáme i štafety, a čtvrtý v sezóně. Výhru mu zaručil čtvrtý bežecký čas v kombinaci s devíti trefenými terči. O pět sekund druhý byl rovněž bezchybný Francouz Guillaume Desmus. Třetí příčku bral Ital Tommaso Giacomel.

Čeští junioři stříleli velmi rychle, čtyři se vešli mezi nejrychlejších deset, bezchybný ale nebyl nikdo z nich. Jonáš Mareček bral po jedné chybě 14. místo, Tomáš Mikyska 22. Hned za ním dojel dvakrát nepřesný Jakub Kocián a se třemi chybami dokázal bodovat 32. Ondřej Mánek.

Výsledkový servis

Další program

Posledními předvánočními závody IBU Junior Cupu budou sobotní stíhačky.

Foto: Petra Suchá (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *