Home > Závody > IC Obertilliach: Lindqvistová a Pettersen ovládli supersprinty. Žemlička skončil 11.

IC Obertilliach: Lindqvistová a Pettersen ovládli supersprinty. Žemlička skončil 11.

Milan Žemlička

Podruhé v historii byly dnes na programu IBU Cupu supersprinty. Úspěch v nich slavili Švédka Felicia Lindqvistová a Nor Sindre Pettersen. Dobrým výkonem se prezentoval i Milan Žemlička, který bral jedenácté místo.

Pettersen potvrdil formu ze Světového poháru

Nejprve se jely kvalifikační závody, ze kterých pak do finále postoupila první třicítka závodníků. Do té se probojovali dva čeští reprezentanti Milan Žemlička a Vítězslav Hornig. Ve finále zazářil Nor Sindre Pettersen, který na sebe v letošní sezóně upozornil už i ve Světovém poháru, když v úvodním sprintu dojel šestý. Po nezdařeném víkendu v Hochfilzenu byl však poslán do IBU Cupu a dnes si tedy opět spravil chuť.

Těsný byl souboj o zbývající místa na stupních vítězů. Nejlépe na tom byl ještě při nájezdu do cílové rovinky Bělorus Bočarnikov, který však upadl a nakonec dojel devátý. Toho dokázali nejlépe využít Lorenz Waeger a Daniele Cappellari. Oba dva stříleli čistě.

Těsně za elitní desítkou skončil jedenáctý Milan Žemlička. Při střelbě zaváhal pouze na první položce a na trati si také nevedl vůbec špatně. Patřil mu desátý běžecký čas. Vítězslav Hornig byl se třemi omyly na 26. pozici. Dočkal se tak nejlepšího výsledku v kariéře.

Vítězslav HornigFoto: Vítězslav Hornig (Autor: Jiří Zaňát)

Výsledkový servis

Češky se do finálové třicítky nedostaly

Brány do finále super sprintu zůstaly dnes pro české reprezentantky zavřené. Nejlepší z nich, Tereza Vinklárková, dojela v kvalifikaci i přes čistou střelbu na 37. místě.

Velký den dnes zažily Švédky. Vítěznou Felicii Lindqvistovou na stupních vítězů doplnila týmová kolegyně Elisabeth Högbergová, která brala druhé místo. Severskou dominanci potvrdila třetí Norka Karoline Knottenová. Těsně pod stupni vítězů pak zůstala další švédská závodnice Ingela Anderssonová.

Hlavní foto: Milan Žemlička (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “IC Obertilliach: Lindqvistová a Pettersen ovládli supersprinty. Žemlička skončil 11.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *