Home > Závody > SP Nové Město: Sprint plný překvapení. Vítězí Røiselandová, Vítková 19.

SP Nové Město: Sprint plný překvapení. Vítězí Røiselandová, Vítková 19.

Marte Olsbuová Røiselandová

Biatlon je nepředvídatelný sport, a to se prokázalo i v dnešním sprintu žen v Novém Městě na Moravě. Z první výhry v kariéře se v něm radovala Norka Marte Olsbuová Røiselandová. Z Češek dojela nejlépe 19. Veronika Vítková a o další překvapení závodu se postarala 29. Lucie Charvátová.

Návrat Dahlmeirové a propadák Mäkäräinenové

Marte Olsbuová se skvěle vypořádala s vytrvalým sněžením, které dnešní sprint žen provázelo. Na střelnici ani jednou nechybovala a k tomu zaznamenala šestý běžecký čas. Ten je o to cennější, že se v závěru závodu trať zrychlovala. Po zásluze se radovala z prvního vítězství ve Světovém poháru v kariéře.

Za Norkou dojela o 4,5 sekundy druhá Laura Dahlmeierová. Při své letošní premiéře ve Světovém poháru se Němka mohla pyšnit nejrychlejším během. První místo jí uniklo na druhé střelbě, kde udělala jednu chybu. Třetí dojela Paulína Fialková, která se nyní dostala na druhé místo v celkovém hodnocení Světového poháru, a to na úkor Kaisy Mäkäräinenové, které se dnešní závod nepovedl. Finka dnes sice měla čtvrtý nejrychlejší běžecký čas, ale zradila ji střelba. Na první položce se dopustila jedná chyby a na položce druhé rovnou čtyř.

Ani další favoritka a první žena světového poháru Dorothea Wiererová dnes nepodala takový výkon, na jaký jsme byli doposud zvyklí. Na střelnici se dopustila dvou chyb i když opět v nejrychlejším střeleckém čase. V cíli skončila na devátém místě. Na čtvrtém místě se s jednou chybou a sedmým běžeckým časem umístila Anaïs Chevalierová, na místě pátém Lena Häckiová, šestá Hanna Öbergová. Na sedmém místě dojela Vita Semerenková, která se může pyšnit druhou nejrychlejší střelbou. O toto postavení se dělí s Kanaďankou Beaudry, jejíž 12. místo bylo dalším překvapením v dnešním sprintu, stejně jako osmé místo Polky Zbylutové. Obě biatlonisty si zajely kariérní maximum. První desítku uzavřela Ruska Starykhová.

Laura DahlmeirováFoto: Laura Dahlmeierová (Autor: Václav Mudra)

Vítková jako nejlepší z Češek 19., Charvátová po dlouhé době na bodech

První z Češek do dnešního závodu vyjela s číslem šest Eva Puskarčíková. Ta se na obou položkách dopustila jedné chyby a v cíli jí to nestačilo na lepší než 48. místo. Jako druhá vyjela s číslem 35. Veronika Vítková, ta si na střelnici počínala mnohem lépe, ale kvůli pomalejšímu běhu skončila devatenáctá. S číslem 47 vyjela dnes nejhorší česká závodnice Markéta Davidová. Ta dnes udělala dohromady čtyři chyby na střelnici a ani v běhu se jí nedařilo tak, jako v předchozích závodech. Markéta dojela na 67. místě, a tak se jako jediná česká závodnice nepodívá do zítřejší stíhačky.

Veronika VítkováFoto: Veronika Vítková (Autor: Václav Mudra)

V závěru startovní listiny odstartovala s číslem 84 Lucie Charvátová. Ta se v minulých závodech trápila, ale už její výkon ve štafetě v Hochfilzenu naznačoval zlepšení. To dnes Lucie potvrdila. Na každé položce sice udělala jednu chybu, ale svůj výkon dokázala podpořit 24. běžeckým časem, díky čemuž dojela na 29. místě a po dlouhé době se na ni můžeme těšit v zítřejší stíhačce. Charvátová se objevila na bodech poprvé po roce a devíti měsících.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
19. Veronika Vítková 0+0 1:06,0 70. +1:05,6 44.
29. Lucie Charvátová 1+1 1:00,0 43. +45,3 24.
48. Eva Puskarčíková 1+1 54,0 17. +1:22,2 63.
67. Markéta Davidová 1+3 1:15,0 89. +44,3 23.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Marte Olsbuová (Autor: Václav Mudra)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *