Home > Závody > IC Osrblie: Tři Češi se vešli ve zkráceném vytrvalostním závodě do 12. místa, Václavík byl 6.

IC Osrblie: Tři Češi se vešli ve zkráceném vytrvalostním závodě do 12. místa, Václavík byl 6.

První závod IBU Cupu v roce 2020 vyhrála Ruska Jekatěrina Glazyrinová. Ve zkráceném vytrvalostním závodě v Osrblí střílela čistě, stejně jako mužský vítěz Nor Endre Strømsheim. Výtečný zkrácený vytrvalostní závod odjeli Češi, nejlepší Adam Václavík uzavřel širší pódium, Tereza Vinklárková druhou desítku.

Slovenské středisko nedaleko Banské Bystrice bude hostit IBU Cup až do příští neděle. Na rozdíl od velké části Evropy se v Osrblie teploty pohybují i pod nulou, takže se zde uskuteční závody původně plánované v polském středisku Duszniki-Zdrój.

Rusky na pódiu ve dvojici, 20. Vinklárková

Slunečný zkrácený vytrvalostní závod zvládlo bez chybičky pět biatlonistek, dvě z nich stanuly na pódiu. Zlatá Ruska Jekatěrina Glazyrinová porazila loňský objev Světového poháru Jevgeniji Pavlovovou téměř o 40 sekund. Pro Pavlovou se jednalo o první biatlonové klání v této sezóně.

Foto: Jekatěrina Glazyrinová (Autor: Igor Stančík)

S jedním omylem skončila podruhé v sezóně bronzová Italka Alexia Runggaldierová, která pódium uhájila o necelé dvě sekundy před čtvrtou Švédkou Emmou Nilssonovou s absolutně shodným střeleckým zápisem. Pátá Němka Karolin Horchlerová i šestá Američanka Deedra Irwinová chybovaly dvakrát. Američanka dosáhla na své kariérní maximum.

Foto: Alexia Runggaldierová (Autor: Igor Stančík)

Na startu chyběla téměř kompletní špička IBU Cupu, která zahájila nový rok mezi elitou v Oberhofu. Dnešní vítězka, která dostala před sezónou varování pro vynechané dopingové kontroly, se tak dostala do role vedoucí ženy nižšího biatlonového poháru.

Juniorka Tereza Vinklárková na svém maximu mezi dospělými

Výborný závod absolvovala Tereza Vinklárková, která minula pouze dva terče při první stojce a doběhla si pro své nejlepší umístění mezi dospělými – 20. místo. Bodovala i 31. Anna Tkadlecová, která udělala v závodě o jednu chybu víc (1+1+0+1). Devátá nejrychlejší běžkyně startovního pole Ludmila Horká skončila se šesti omyly 45. (0+2+1+3), Natálie Jurčová zahájila rok po pěti omylech jako 51.

Mužský vytrvalostní závod s norským vítězem

V druhém vytrvalostním závodě chyběla kompletní pódiová sestava z Obertilliachu, všichni medailisté se přestěhovali do Světového poháru.

Noví muži na stupních okopírovli, co se střelby týče, ženské kolegyně. Zlatý Nor Endre Strømsheim i stříbrný Němec Roman Rees byli bezchybní, Rus Kirill Strelcov se mýlil jednou na první stojce a dojel si pro první dospělé pódium v kariéře. Čtvrtou příčku obsadili ve shodném čase Norové Sindre Pettersen (0+0+0+2) a Sivert Bakken (0+0+0+1).

Foto: Endre Strømsheim (Autor: Igor Stančík)

Adam Václavík na rozšířeném pódiu, Hornig 8., Žemlička 12.

Českým mužům se dnes mimořádně dařilo. Dvanáctý Milan Žemlička patřil mezi pět bezchybných střelců, osmý Vítězslav Hornig (0+0+1+0) vyrovnal v IBU Cupu své maximum. Adam Václavík sice udělal o jednu chybu navíc, ale třetí nejlepší běh ho vynesl až na šesté místo. To o desetinu sekundy uhájil před Erikem Lesserem. Jediným dnes nebodujícím Čechem byl 53. Ondřej Hošek, kterému se nepovedla první stojka (0+3+0+1). Češi byli třetím nejúspěšnějším národem.

Výsledkový servis

V neděli 12. ledna čeká biatlonisty ve slovenském Osrblie sprint.

Hlavní foto: Adam Václavík (Autor: Jaroslav Svoboda)

One thought on “IC Osrblie: Tři Češi se vešli ve zkráceném vytrvalostním závodě do 12. místa, Václavík byl 6.

  1. Pánové byli výteční (kromě Hoška) a juniorka Vinklárková rovněž.
    Pochvala všem 4 🙂
    Dorůstá záloha Áčku, což je prima.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *