Home > Závody > SP Oberhof: Excelentní Fourcade vyhrál sprint před Jacquelinem, Moravec 11.

SP Oberhof: Excelentní Fourcade vyhrál sprint před Jacquelinem, Moravec 11.

Je Martin Fourcade zpět? V německém Oberhofu jasně ovládl sprint Světového poháru před svým krajanem Émilienem Jacquelinem a domácím Johannesem Kühnem. Ondřej Moravec se prostřílel ke 11. místu.

Francouzský double

Oberhof Martinu Fourcadovi sedí. V dnešním sprintu byl jedním z šesti bezchybných biatlonistů a zároveň nejrychlejší na trati. Posedmé v kariéře v Durynském lese zvítězil, celkově to pro něj je výhra s číslem 74.

Radost navíc mohl sdílet se svým parťákem Émilienem Jacquelinem, který druhým místem zopakoval své životní maximum z Le Grand-Bornand. Na střelnici chyboval jednou (vestoje), za Fourcadem zaostal o 25,5 sekundy.

Foto: Émilien Jacquelin (Autor: Jaroslav Svoboda)

S bilancí 0+1 střílel i domácí Johannes Kühn, který skončil třetí se ztrátou 33 sekund. Na stupně vítězů vystoupal podruhé v kariéře.

Tarjei Bø měl špatný den

Po velmi špatných běžeckých výkonech ve Francii se zvedl Rus Matvej Jelisejev a se dvěma nulami byl čtvrtý. Pátý dojel jeho krajan Alexandr Loginov (0+1).

Francouzský den ještě rozjasnil šestý Simon Desthieux (0+1). Dařilo se i Němcům, Arnd Peiffer (1+0) byl sedmý a Philipp Horn (1+1) třináctý.

Norové uzavřeli elitní desítku v pořadí osmý Erlend Bjøntegaard (1+1), devátý Johannes Dale (1+1) a desátý Vetle Christiansen (1+2). Naopak se tolik nedařilo 24. Tarjeimu Bøovi (0+1), který navíc mohl ztratit odhadem 15 sekund, když zapomněl zabočit na trestné kolo a musel se vracet.

Na svého bratra, který v Německu nestartuje, ztrácí v celkovém hodnocení 44 bodů. Jen 3 body za ním je po dnešní výhře Fourcade.

Moravec zajel nejlépe v sezóně

S čistou střelbou útočil na elitní desítku navrátilec ve Světovém poháru Ondřej Moravec. Na Christiansena ztratil osm desetin a obsadil 11. místo, což je nejlepší výsledek českých mužů v sezóně. Moravec se zároveň kvalifikoval do hromadného startu.

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Petr Slavík)

Tam ho doprovodí i Bělorus Raman Jaljotnau (0+1), který zajel životní 14. místo. Naopak Litevce Vytautase Stolju (0+1) do masáku životní 20. příčka nepustila. Maximum zaznamenal i další z Bělorusů 25. Anton Smolski (1+0).

Svůj první závod Světového poháru v sezóně proměnil v body 34. Tomáš Krupčík (1+0), takřka totožně si vedl 35. Michal Šlesingr (1+0). S větrnými poryvy se nedokázali na stojkách poprat 57. Michal Krčmář (0+4) a 60. Jakub Štvrtecký (0+3).

Výsledkový servis

Hlavní foto: Martin Fourcade (Autor: Jaroslav Svoboda)

3 thoughts on “SP Oberhof: Excelentní Fourcade vyhrál sprint před Jacquelinem, Moravec 11.

  1. Píšete:
    S větrnými poryvy se nedokázaly na stojkách poprat 57. Michal Krčmář (0+4) a 60. Jakub Štvrtecký (0+3).o
    A já měl za to, že to BYLI (a jsou) muži 🙂 a je škoda, že to NEDOKÁZALI.

  2. Oprava je v pořádku, ale slušelo by se, abyste pečlivému čtenáři poděkoval.
    Aspoň máte jistotu, že to po Vás někdo čte 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *