Home > Závody > IC Osrblie: Životní závod Vítězslava Horniga! Ve sprintu skončil druhý

IC Osrblie: Životní závod Vítězslava Horniga! Ve sprintu skončil druhý

Čtvrté kolo IBU Cupu ve slovenském Osrblí uzavřely sprinty. Na velký úspěch dosáhl Vítězslav Hornig, když nestačil jen na vítězného Němce Philippa Nawratha. Teprve druhý sezónní start proměnila ve vítězství Ruska Jevgenija Pavlovová, bodovaly dvě Češky.

Ženský sprint ovládla Ruska Pavlovová

Nejlepší střelkyně loňské sezóny Světového poháru Jevgenija Pavlovová dostála své pověsti i v dnešním sprintu a zvítězila s čistým kontem a 16. během o necelé čtyři sekundy před zkušenou Irene Cadurischovou, která se mýlila jednou. Švýcarka putovala do nižšího poháru po neúspěšném účinkování ve SP. Čistá střelba vynesla poprvé v kariéře na pódium bronzovou Vanessu Voigtovou. Biatlonistka z Německa mezi dospělými teprve začíná, na stříbrnou příčku ztratila necelou sekundu.

Foto: Jevgenija Pavlovová (Autor: Igor Stančík)

Také čtvrtá Švýcarka Susanna Meinenová dosáhla na své maximum v nižším poháru. Netrefila jeden terč vestoje a byla druhou nejrychlejší běžkyní. Ta nejrychlejší – Švédka Elisabetha Högbergová na pátém místě udělala chyby dvě. V této sezóně putuje mezi oběma poháry, v prvním kole toho nižšího vyhrála stíhačku. Na květinový ceremoniál se jako šestá podívala loňská celková vítězka IBU Cupu Viktoria Slivková.  

Dvě Češky ve třetí desítce

Předvánoční maximum – 28. místo – zopakovala nejrychlejší česká žena Ludmila Horká (13. běžecký čas). Po čisté ležce chybovala ve stoje dvakrát. Jeden ležkový omyl znamenal 30. pozici v cíli pro juniorku Terezu Vinklárkovou. Anna Tkadlecová si závod odstřelila na ležce (3+0) a skončila bez bodů (53.), stejně chybující Natálie Jurčová (2+1) pak 64.

Foto: Ludmila Horká (Autor: Igor Stančík)

V čele poháru zůstala dnes 22. Jekatěrina Glazyrinová.

Výsledky sprintu žen
Analýza závodu

Německo-české mužské pódium

Sněhové podmínky upravily podobně jako ve SP trať mužského sprintu. Na položky vestoje dojížděli biatlonisté po pětikilometrovém úseku. I přes dva omyly sprintu kraloval nejrychlejší muž Philipp Nawrath z Německa.

Philipp Nawrath
Foto: Philipp Nawrath (Autor: Jiří Zaňát)

Vítězslav Hornig, který až do konce závodu svítil na tabuli po taktéž vyčištěné stojce na prvním místě, za vítězem zaostal o necelé čtyři sekundy. Bronz bral bezchybný, ve zkráceném vytrvalostním závodě stříbrný, Roman Rees. Pátý skončil páteční vítěz Nor Endre Strømsheim, který chyboval dvakrát.

Čtvrtý Rus Semjon Sušilov (1+0) vyrovnal své nejlepší umístění stejně jako jeho krajan, šestý Vadim Filomonov (0+0). Ten absolvoval šestý závod kariéry a druhý v sezóně.

Dnešní vítěz se ujal i role lídra poháru.

Hornig slaví mezi dospělými, ostatní Češi chybovali

Český benjamínek, který již zakusil i atmosféru Světového poháru, vběhl do závodu mezi nejlepšími. Po bezchybné ležce mu patřilo osmé místo, po stojce již první před vítězným Němcem. V posledním okruhu ale na výrazně zkušenějšího Nawratha i přes 12. běžák ztratil. Stříbro je nejen jeho kariérním maximem v dospělých klání, ale i první české pódium v sezóně. V celkovém hodnocení se posunul na desáté místo.

Ostatní Češi nebyli přesní, třikrát se mýlil v cíli 33. Adam Václavík (13. běh) i nakonec 63. Milan Žemlička. Na každé položce nechal jeden nesestřelený terč Ondřej Hošek, kterému patřila 58. příčka.

Výsledky sprintu mužů
Analýza závodu

Páté kolo IBU Cupu zůstává na Slovensku. Ve středu 15. ledna jsou na programu v Osrblie smíšené dvojice a štafety.

Hlavní foto: Vítězslav Hornig (Autor: Jaroslav Svoboda)

3 thoughts on “IC Osrblie: Životní závod Vítězslava Horniga! Ve sprintu skončil druhý

  1. Pozoruhodné je i vystoupení rychloběžkyně, akrobatky (na lyžích) a všeumělky na lyžích Ludmily Horké; tentokráte byla její střelba mimořádně vypracovaná a tedy nesmírně pomalá. Ale (stejně jako nedávno v Rindaun) jen 2 minely – a vypadá to, že by se konečně mohla začít dobře trefovat.
    Bylo by to fajn 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *