Home > Závody > SP Oberhof: V závodu s hromadným startem triumfoval Martin Fourcade, blýskl se i Michal Krčmář

SP Oberhof: V závodu s hromadným startem triumfoval Martin Fourcade, blýskl se i Michal Krčmář

V poslední závodní den v mlhavém a větrném Oberhofu změřili muži své síly v závodu s hromadným startem. Biatlonisté si před první zastávkou na střelnici obkroužili netradičně 5 km a ve druhém letošním klání v této disciplíně zvítězil Martin Fourcade. Z Čechů dojel nejlépe Michal Krčmář na 9. místě.

Triumf Martina Fourcada

I přes dva omyly na střelnici dokázal Martin Fourcade suverénně vyhrát, když do cíle dojel s náskokem dvaceti sekund. Dnešním ziskem nejvyššího počtu bodů se v celkovém hodnocení posunul před absentujícího Johannese Thingnese Bø na první místo. Reprezentant země galského kohouta žlutý trikot pro vedoucího závodníka Světového poháru naposledy oblékl ve sprintu v Hochfilzenu.

Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Souboj v cílové rovince

Radost domácím fanouškům udělal Arnd Peiffer hájící barvy Německa. Přestože do závěrečného okruhu vyjížděl na třetím místě, dokázal dohnat závodníka před sebou a v cílové rovince rozhodl o zisku stříbra ve svůj prospěch. Francouz Simon Desthieux se tak musel spokojit s třetí příčkou. Na střelnici oba chybovali celkem třikrát.

Foto: Finiš o druhé místo (Autor: Petr Slavík)

Boj s větrem na střelnici

Ani v tomto závodu se biatlonisté nevyhnuli poryvům větru, a tak o četné návštěvy trestného kola nebylo nouze. Nejméně chybovali Martin FourcadeOndřej Moravec a Simon Schempp. Poslední zmiňovaný však dorazil do cíle až téměř tři a půl minuty po zlatém Francouzovi.

S větrem se výborně popral i Jakov Fak, který si se třemi omyly dojel pro 5. místo. Mladík Johannes Dale se se čtyřmi chybami umístil dokonce o příčku výše, jelikož dnes v běžeckém čase nenašel přemožitele. Čtvrtá příčka je jeho nové maximum ve Světovém poháru. Rozšířené pódium uzavřel domácí Philipp Horn. I on slaví životní výsledek.

Naopak nejvíce času na trestném oválu strávili Émilien Jacquelin a Fabien Claude, když kroužili celkem devětkrát. Osmkrát se mu nevyhnuli ani Felix Leitner a Lukas Hofer.

Devátým místem se blýskl Krčmář

Michal Krčmář dnes na střelnici dvakrát chyboval na druhé i třetí položce, na trati však předvedl 15. nejrychlejší běžecký čas a cílovou pásku protnul na 9. místě. Druhý Čech, Ondřej Moravec, také příliš nezaostal. Ten se se dvěma omyly na střelnici jen těsně nevlezl do první desítky a vinou pomalého běhu nakonec obsadil 12. příčku. Na trati mu patřil až 27. běžecký čas.

Foto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Krčmář se postaral o nejlepší český mužský výsledek v sezóně a zároveň o své maximum od osmého místa v Kontiolahti 2018.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

One thought on “SP Oberhof: V závodu s hromadným startem triumfoval Martin Fourcade, blýskl se i Michal Krčmář

  1. Pro Martina Fourcada a Ondřeje Moravce platí do značné míry totéž, co o Mäkäräinen: ukázali, co jsou zkušenosti a jak je využít.
    A ano, blýskl se i Michal Krčmář.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *