Home > Závody > IC Otepää: Ve sprintech byli nejlepší Ch. Chevalierová a Zobel, Tkadlecová 33.

IC Otepää: Ve sprintech byli nejlepší Ch. Chevalierová a Zobel, Tkadlecová 33.

Chloé Chevalierová

Předposlední díl IBU Cupu v estonském Otepää v sobotu uzavřely sprinty. Ten ženský ovládla Francouzka Chloé Chevalierová před dvojicí Němek, v tom mužském už se naši sousedé dočkali výhry díky Davidu Zobelovi. Nejlepšího českého výsledku dosáhla 33. Anna Tkadlecová.

Chevalierová před dvojicí Němek, Tkadlecová 33.

Sprint žen byl záležitostí bezchybných střelkyň. Těch se našlo jen šest a dvě z nich si to rozdaly o vítězství. Z třetího triumfu v kariéře se radovala 23letá Francouzka Chloé Chevalierová, která o 5,2 sekundy zdolala o rok mladší Janinu Hettichovou.

Němka se tak posunula v celkovém hodnocení IBU Cupu na třetí příčku o 105 bodů za Rusku Viktorii Slivkovou a o 27 bodů za krajanku Nadine Horchlerovou. Těm se dnes nedařilo, braly 20., resp. 30. místo.

Mnohem spokojenější mohla být další reprezentantka Německa, teprve 20letá Juliane Frühwirtová. Dvojnásobná stříbrná medailistka z Mistrovství světa juniorů v Osrblí proměnila pátý start mezi dospělými ve třetí příčku.

Frühwirtová byla druhá nejrychlejší na trati a i díky tomu v závěrečném kole stáhla třísekundovou ztrátu na Švédku Ingelu Anderssonovou, která byla nakonec o dvě sekundy horší. Nejlepším běžeckým časem se blýskla Margarita Vasiljevová. Ruská biatlonistka, které momentálně hrozí dvouletý trest za vynechání tří dopingových kontrol, byla se dvěma chybami sedmá.

Dvojice Češek si vedla tak trochu podle očekávání. Anna Tkadlecová minula jediný terč, ale s pomalejším během skončila až 33. Naproti tomu Ludmila Horká předvedla šestý nejrychlejší běh, jenže pět trestných kol ji odsunulo na nebodovanou 45. pozici.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
33. Anna Tkadlecová 0+1 1:03,2 33. +1:33,5 48.
45. Ludmila Horká 1+4 1:19,4 59. +9,7 6.

Výsledkový servis

Životní výhra Zobela, body pro Žemličku i Hoška

Dvaadvacetiletý David Zobel si už včera šestým místem vylepšil maximum v IBU Cupu. Dnes podpořil jednu chybu na střelnici čtvrtým nejrychlejším během, což mu stačilo na premiérové vítězství.

Věkový průměr na stupních vítězů zvyšoval 32letý Henrik L’Abée-Lund, který i přes dvě chyby na Zobela ztratil jen 9,2 sekundy. Byl totiž nejlepší na trati, na druhého nejrychlejšího krajana Johannese Daleho najel 20,6 sekundy. O 11 let mladší Dale se dopustil jedné nepřesnosti a obsadil třetí místo.

Dnešní závod se povedl Němcům, kromě Zobela si pro nejlepší výsledek v kariéře dojeli čtvrtý Matthias Dorfer a šestý junior Danilo Riethmüller. Mezi ně se vklínil Francouz Aristide Bègue. Životní závod absolvoval i sedmý Švýcar Eligius Tambornino.

Osmou příčku obsadil Rus Sergej Korastylev, který se posunul na druhou pozici v celkovém hodnocení IBU Cupu. Ve vedení zůstává s náskokem 104 bodů jeho krajan Anton Babikov, který byl dnes 20.

V Otepää startovali dva Češi, kteří se dnes nacházeli ve čtvrté desítce. Milan Žemlička si po obou střelbách dal 150 metrů navíc, navíc nevybočil z nevýrazných běžeckých výkonů a skončil 34. Ondřej Hošek sice střílel nejrychleji ze všech, ale třikrát mířil nepřesně a bral 39. místo.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
34. Milan Žemlička 1+1 1:05,7 54. +1:52,6 42.
39. Ondřej Hošek 1+2 42,1 1. +2:11,4 52.

Výsledkový servis

IBU Cup vyvrcholí v italském Martellu, kde se od 14. do 17. března pojedou sprinty (dvakrát) a hromadné starty.

Foto: Chloé Chevalierová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *