Home > Závody > IC Ridnaun: Sprint mužů vyhrál Nor Johannes Dale, nejlepší z našich 34. Milan Žemlička

IC Ridnaun: Sprint mužů vyhrál Nor Johannes Dale, nejlepší z našich 34. Milan Žemlička

Milan Žemlička

V Ridnaun odpoledne pokračoval IBU Cup mužským sprintem na 10 km. Z vítězství se radoval Johannes Dale z Norska, pro kterého to byl první letošní závod v IBU Cupu. Nejlepší z českých závodníků byl Milan Žemlička, který si připsal body do celkového hodnocení za 34. místo.

Vítězí Johannes Dale z Norska, do čela IBU Cupu se posouvá Anton Babikov

Na vítěze dnešního závodu celkem sedí citát „Přišel, viděl, zvítězil. Johannes Dale (1+0) z Norska byl nejrychlejší v běžecké části, a přestože na střelnici minul jeden terč při střelbě vleže, vyhrál o více než 22 sekund. Pořadí od 2. místa dále bylo velmi vyrovnané. Stříbrnou medaili nakonec vybojoval zkušený Anton Babikov (0+0) z Ruska, který sestřelil všechny terče, ale byl pomalejší v běhu. Zároveň se dostal do čela celkové klasifikace, i když on by jistě mnohem raději místo toho závodil opět ve Světovém poháru. Pozice na stupních vítězů doplnil další z norských reprezentantů Sivert Guttorm Bakken (1+0), který zaznamenal 5. běžecký čas a na střelnici udělal jednu chybu při ležce.

Těsně pod stupni vítězů skončil Fabien Claude (1+1) z Francie, který začal tuto sezónu ve Světovém poháru. Po závodech v Pokljuce byl odeslán do IBU Cupu, a to zejména z toho důvodu, že se mu nedařila střelba. Také v dnešním závodě nebyl na střelnici čistý a minul jeden terč vleže a později i na stojce. Díky druhému nejrychlejšímu běhu však získal pomyslnou bramborovou medaili. Malé pódium ještě doplnil jeho kolega z reprezentace Hugo Rivail (0+0), který střílel čistě, a také další Nor Fredrik Gjesbakk (0+1), který už má také zkušenosti ze Světového poháru.

Do první desítky se probojovali ještě Sergej Korastylev (0+0) z Ruska, ostřílený matador Simon Fourcade (0+1) z Francie, další z Norů Haavard Bogetveit (2+0) a Roman Rees (0+1) z Německa, který už má také zkušenosti ze Světových pohárů. Ze závodníků známých ze Světového poháru byl na 14. místě Sven Grossegger (0+1) z Rakouska a například až 52. místo obsadil Philipp Nawrath (2+3) z Německa.

Milan Žemlička bodoval 34. místem a do stíhačky se kvalifikoval také 57. Vítězslav Hornig

Vynikající výkon na střelnici předvedl Milan Žemlička, velmi rychle sestřelil všechny terče (20. střelecký čas) a zadělal si tak na slušné umístění. V běžecké části už se mu ale tolik nedařilo (68. čas), a tak nakonec obsadil 34. místo. Velmi podobný běžecký výkon předvedl také Vítězslav Hornig, ale střelbu měl pomalejší a navíc přidal jednu chybku na ležce. Nakonec z toho bylo 57. místo a alespoň kvalifikace do zítřejšího stíhacího závodu. Podobný počin se nepodařil Ondřeji Hoškovi, kterému nevyšla ani střelba ani běh a obsadil v konkurenci 129 biatlonistů 94. místo.

Vítězslav Hornig

Foto: Vítězslav Hornig (Autor: Jiří Zaňát)

Střelba Čas střelby Běh
34. Milan Žemlička 0+0 1:01,0 20. +2:48,9 68.
57. Vítězslav Hornig 1+0 1:17,0 79. +2:45,7 65.
94. Ondřej Hošek 3+1 1:10,0 22. +3:39,5 88.

Výsledkový servis

Zítra pokračuje IBU Cup v Ridnaun stíhacímí závody. Ženy začnou vybíhat na trať v 10:00 a české barvy bude hájit s číslem 27 Anna Tkadlecová, 45 bude mít Ludmila Horká a číslo 58 Petra Suchá. Muži začnou startovat ve 12:30 a dnešním výkonem se kvalifikovali  34. Milan Žemlička a 57. Vítězslav Hornig.

Hlavní foto: Milan Žemlička (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *