Home > Závody > IC Sjusjøen: Zlato ve sprintech do Norska a Ruska, Žemlička desátý

IC Sjusjøen: Zlato ve sprintech do Norska a Ruska, Žemlička desátý

Milan Žemlička

Druhý sprint IBU Cupu v norském Sjusjøenu byl po větrné smršti při úvodních závodech úplně odlišný. Klidný vítr, mráz a slunce – a o nuly na střelnici nebyla nouze. K vítězství pak vedl jen čistý štít. Čechům mírný větřík pomohl, mladým českým reprezentantkám nikoliv

Norsko-německé pódium, Žemlička v desítce

S čistým kontem způsobem start cíl zvítězil 27letý bezchybný Nor Fredrik Gjesbakk (v prvním sprintu čtvrtý), nejrychlejší muž na trati, stříbrný Sindre Pettersen za ním zaostal po dvou minelách o 20 sekund. Vítěz prvního sprintu Lucas Fratzscher se tentokrát po jednom omylu musel spokojit jen s bronzem. Jeho reprezentační kolega Phillipp Nawrath, loni pravidelně bodující ve SP, na něj ztratil při stejné bilanci 15 sekund. Rozšířené pódium doplnili opět Norové – Haavard Bogetveit se dvěma a ve čtvrtek bronzový Aleksander Andersen se třemi omyly.

Fredrik Gjesbakk
Foto: Fredrik Gjesbakk (Autor: Jiří Zaňát)

Vynikající Žemlička, čtyři Češi na bodech

České barvy dnes reprezentovali muži v plném počtu, včetně po nemoci se rozjíždějícího se Tomáše Krupčíka. A druhý sprint se jim vydařil o poznání lépe než ten první. Elitní desítku uzavřel s bilancí 1+0 Milan Žemlička, kterému vybílená stojka vlila krev do žil a pro 10. místo si doslova doletěl. Stejně střílejícího 16. Vítězslava Horniga porazil o 6 vteřin. Tomáš Krupčík začal s nulou, slušně běžel, ale dvě chyby na stojce ho nepustily na lepší než 29. místo. Do zítřejšího stíhacího závodu odstartuje se 34 Ondřej Hošek (1+1) a z 52. místa junior Mikuláš Karlík (1+2). Češi byli dnes pátým neúspěšnějším národem, porazili i ruské muže.

Mezi ženami vítězí Starychová, Češky propadly

V ženském závodě se pódium od čtvrtečního sprintu kompletně obměnilo. Na stupínku nejvyšším skončila ze SP stažená bezchybná Irina Starychová, ruský blok rozbila zkušená Ukrajinka Olena Pidhrušná, která se po nemoci vrátila s opět exkluzivní střelbou a na vítězku ztratila pět sekund. Bronz brala i s jedním omylem Jekatěrina Glazyrinová, nad jejímž startem se před sezónou spekulovalo. Bramborovou medaili získalo Rusko díky za kolegu ze SP čerstvě vdané Anastasije Poršněvové. Zkušená Švédka Elisabeth Högbergová skončila s jedním omylem pátá před mladičkou Norkou Idou Lienovou, která druhým nejrychlejším během dohnala dvě střelecké chyby.

Olena Pidhrušná
Foto: Olena Pidhrušná (Autor: Petr Slavík)

Chybující Češky opět nebodovaly

Českým vesměs ještě juniorkám se dnešní sprint nevydařil. Znovu nejlepší byla ta nejstarší – Ludmila Horká (1+3), do stíhačky bude vstupovat ze 47. místa. Až 55. místo patřilo Natálii Jurčové, a to i pouze s jedním omylem na stojce. Z poslední 60. pozice se do stíhačky kvalifikovala dvacetiletá Klára Polednová. Petra Suchá skončil 67. (3+1), 73. pak Eliška Teplá (4+3).

Výsledkový servis

Příští závod

V neděli jsou na programy stíhací závody, do kterých nastoupí v 10 hodin pětice českých mužů a ve 14 hodin trio českých biatlonistek.

Hlavní foto: Milan Žemlička (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “IC Sjusjøen: Zlato ve sprintech do Norska a Ruska, Žemlička desátý

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *