Home > Závody > SP Östersund: Skvělou Itálii málem připravil o vítězství J. Bø. Češi po nadějné půlce 11.

SP Östersund: Skvělou Itálii málem připravil o vítězství J. Bø. Češi po nadějné půlce 11.

Italští biatlonisté dnes ve švédském Östersundu opět ukázali, že smíšené štafety jsou jejich parketou. V březnu tu dojeli na mistrovství světa třetí, dnes v rámci Světového poháru vyhráli. Češi dojeli jedenáctí, i když jim v polovině závodu patřila šestá příčka.

Report

Byla to pohádková jízda Itálie od začátku do konce, i když ji málem pokazil norský viking. Lisa Vittozziová vyhrála úvodní úsek, Dorothea Wiererová a Lukas Hofer následně vytvořili minutový náskok. Ten se hodil, protože finišman Dominik Windisch musel čtyřikrát dobíjet.

Po tom, co Johannes Thingnes Bø bleskově vyčistil závěrečnou stojku, tak na Windische ztrácel 12 sekund. Třetinu z tohoto náskoku však Ital udržel až do cíle. Norové mohli být spokojení, svůj úsek totiž kromě Johannese vyhrál i jeho bratr Tarjei.

Foto: Dominik Windisch a Johannes Thingnes Bø)

Ze třetího místa se radovalo domácí Švédsko, které přitom to nejlepší nasadilo do závodu smíšených dvojic. Klíčem k úspěchu byl vyrovnaný výkon celého kvarteta v čele s Linn Perssonovou, třetí ženou prvního úseku.

Čtvrté skončilo Rusko, které doplatilo na trestné kolo Jekatěriny Jurlovové-Perchtové. Jednou kroužily i štafety pátého Rakouska, šestého Švýcarska a sedmého Německa, v jehož barvách na druhém úseku zazářila Denise Herrmannová.

Nejlépe ze všech střílela štafeta USA, která dobíjela jen sedmkrát a skončila sedmá. Až devátí dojeli Francouzi, zejména kvůli dvěma trestným kolům Célie Aymonierové.

Stejný střelecký zápis měl na ležce i Ondřej Moravec, přitom Markéta Davidová mu po třetím nejlepším výkonu na druhém úseku předávala ze šesté příčky. Češi nakonec dojeli 11.

Foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

Hrdina závodu

Lisa Vittozziová zvítězila na prvním úseku s náskokem 14 sekund a výrazně tak nasměrovala svůj tým k celkovému triumfu.

Poražený závodu

Simonu Schemppovi hrubě nevyšel návrat do Světového poháru. Pětkrát dobíjel, pomalu běžel a na svém úseku byl předposlední.

Foto: Lisa Vittozziová (Autor: Petr Slavík)

Výsledkový servis

Příští závod

V neděli jsou v Östersundu na programu první individuální závody sezóny. Muži pojedou sprint už ve 12:30, ženy v 15:30.

Hlavní foto: Italský tým (Autor: Petr Slavík)

5 thoughts on “SP Östersund: Skvělou Itálii málem připravil o vítězství J. Bø. Češi po nadějné půlce 11.

  1. Už několik let přemýšlím, zda naši biatlonisté v létě trénují i střelbu za ztížených podmínek! Během závodu jsou podmínky pro všechny biatlonisty stejné. Zde nějaké vymlouvání na nepřízeň počasí je zbytečné! Někdy to nejvyjde, ale našim to nevychází v poslední době stále! Navíc jsem osobně zvědav kolik závodů odjede pan Šlesingr a s jakými výsledky. Tento prominent v posledních létech nemá výsledky a je vždy vzat za minulé zásluhy! Zabírá místo mladým a perspektivním závodníkům! Podle mne je ve vedení biatlonu něco špatného! Navíc máme mnoho expertů, reportérů a jiných lidí, kteří se jen kolem biatlonu přiživují a neefektivně odebírají opebníze, které by mohly být použity efektivněji!

    1. Souhlasím, ale teď to vypadá, že za zásluhy je tam Moravec. Jeden dotaz: kde vzít ty mladé a perspektivní? I když včera Žemlička a dnes Hornig (za samotnou stíhačku) se vešli do 10. Je fakt, že se leckdo kolem biatlonu jen přiživuje – jak je tomu prakticky u všech sportů.

  2. Ta ležka Ondry Moravce byla opravdu tragická, ale stojka byla taková, jakou od něj čekáme. Škoda, mohlo to být slušné umístění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *