Home > Zábava > IJC Arber: Češi ve sprintu zaplnili třetí desítku, novoměstský Američan Červenka druhý

IJC Arber: Češi ve sprintu zaplnili třetí desítku, novoměstský Američan Červenka druhý

Vasek Cervenka

V posledním závodě před mistrovstvím Evropy na německé straně Šumavy čeští junioři na výborné výsledky v supersprintu nenavázali. V klasickém sprintu skončili nejlépe na začátku třetí desítky.

Pátý triumf Hartwega

Čeští junioři se dnes se sněžením a větrnou střelnicí hodně prali. Tři bodující – Mikuláš Karlík (1+2), Jakub Kocián (1+1) a Jonáš Mareček (1+1) se seřadili od 24. do 26. místa. Mezi bratry Mánkovými byl úspěšnější starší Jiří, po dvou omylech na střelnici v cíli 42. Mladší Ondřej, dvojnásobný dorostenecký vicemistr světa, po čtyřech nesklopených terčích zavíral pátou desítku. Tomáš Mikyska skončil po pěti minelách 48.

Pro zlato si suverénně již popáté v sezóně doběhl vedoucí Švýcar juniorského poháru Niklas Hartweg, který přesně střílel a na trati byl třetí nejrychlejší.

Česká stopa v popředí výsledkové listiny se objevila alespoň v osobě Američana Vaška Červenky. Na střelnici byl bezchybný, na vítěze ztratil 40 sekund. Poprvé v kariéře se syn českých rodičů, který trénoval i studoval v NMNM, postavil na stříbrný stupínek. Bronz bral Rakušan Magnus Oberhauser s jedním omylem vestoje.

Výsledky sprintu juniorů
Analýza závodu
Pořadí IBU Junior Cupu juniorů

Klára Polednová zopakovala 21. místo ze supersprintu, zlato bere Sparková

Také juniorkám v českých barvách se nula na střelnici vyhnula. Klára Polednová po dvou chybách na stojce dosáhla na nejlepší umístění dne, 21. místo. Dvě chyby, tentokrát vleže, zbrzdily 35. Petru Suchou. Nebodovaly 44. Veronika Macková (0+1), 45. Tereza Jandová (1+1) ani 61. Karolína Dusilová, která musela kroužit pětkrát.

Stupně vítězů si rozdělily bezchybné biatlonistky. Šedesát bodů na své konto si připsala druhá juniorka poháru Lisa Maria Sparková z Německa, která Italku Rebeccu Passlerovou porazila o 25 sekund. Na bronz dosáhla Kristina Oberthalerová z Rakouska.

Převzít pohár ještě před konečným evropským kláním v Hochfilzenu se nepodařilo Švýcarce Amy Basergaové. Vítězka pátečního supersprintu dnes skončila po čtyřech minelách až za Terezou Jandovou.

Výsledky sprintu juniorek
Analýza závodu
Pořadí IBU Junior Cupu

Junioři sezónu uzavřou v rakouském Hochfilzenu, kde mistrovství Evropy zahájí 11. března vytrvalostní závody.

Foto: Vasek Cervenka (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *