Home > Závody > SP Nové Město: Norové slaví výhru i malý křišťálový glóbus, Šlesingr se rozloučil s kariérou

SP Nové Město: Norové slaví výhru i malý křišťálový glóbus, Šlesingr se rozloučil s kariérou

Vetle Christiansen

Norští biatlonisté suverénně ovládli štafetu Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Ta byla posledním závodem v kariéře pro Michala Šlesingra, který se svými parťáky obsadil 12. místo.

Norové první od začátku do konce

Norští biatlonisté měli před poslední štafetou této sezóny náskok 12 bodů na Francouze, ale žádné drama se nekonalo. Vetle Christiansen položil vítězstvím na prvním úseku skvělý základ, na který navázali Johannes Dale, Tarjei Bø a Johannes Thingnes Bø.

Norové byli nejrychlejší na trati a s pouhými pěti dobíjeními se zařadili i mezi čtveřici nejpřesnějších štafet. V této společnosti byli i Ukrajinci, kteří po fantastickém výkonu finišmana Dmytra Pidručného dojeli druzí. Tím vyrovnali historické maximum ze sezóny 2000/01.

I přes trestné kolo brali bronz a tím premiérovou medaili v sezóně Švédové. Sebastian Samuelsson a Martin Ponsiluoma zazářili druhými časy na svých úsecích.

Šance Francouzů na zisk malého křišťálového glóbu pohřbil na druhém úseku Émilien Jacquelin, který na stojce nevyužil všechny náhradní náboje, za což přišla dvouminutová penalizace. Francouzi dojeli až 15.

Šlesingrovo důstojné loučení

Rusové i bez Alexandra Loginova obsadili čtvrtou příčku, pátí byli Němci. Na třetím úseku se nejlepším časem zaskvěl Arnd Peiffer. Dobrý závod zajeli šestí Italové, sedmí Bělorusové a osmí Slovinci, za které finišoval syn českého otce Alex Cisar.

V nejvyšších patrech se přes polovinu závodu drželi čeští reprezentanti. Michal Šlesingr podal ve svém posledním závodě velmi dobrý výkon, jen jednou dobíjel a předával jako sedmý.

Poté úřadoval Ondřej Moravec, který si rovněž vystačil s jedním náhradním nábojem, ovládl druhý úsek a polepšil české štafetě už na čtvrté místo.

Jakub Štvrtecký ovšem musel po stojce na tři trestná kola, po ležce jednou kroužil i finišman Michal Krčmář. Češi tak závod dokončili na 12. místě.

Výsledkový servis

Foto: Vetle Christiansen (Autor: Petr Slavík)

One thought on “SP Nové Město: Norové slaví výhru i malý křišťálový glóbus, Šlesingr se rozloučil s kariérou

  1. Krásné rozloučení s Bouškem; škoda že bez plných tribun.

    Ve štafetě se ukázalo, že zkušenost “starých pardálů” stále platí – Moravec byl na svém úseku nejlepší a Šlesingr byl taky výtečný. Jenom pozor na Štvrteckého, aby nešel ve stopách Lucky Charvátové. Po tom představení ve sprintu, kde se popasoval s pádem a i s náhradní zbraní vystřílel nulu, jsem takovýhle “výbuch” nečekal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *